מרפאים בעזרת צילום

תחום הרפואה חווה תהפוכות רבות במאות האחרונות הודות להתפתחותה ולהשתכללותה של הטכנולוגיה. הודות לכך, האפשרות לזהות, לאתר, לאבחן ולטפל בשלל תופעות רפואיות נהפכה ליעילה, זריזה ומוצלחת יותר. אין ספק שאחת מההתפתחויות הטכנולוגיות הללו הינה צילום אולטרסאונד בטן.

אולטרסאונד – אולטרה של מדריך

בדיקת האולטרסאונד הינה בדיקה הדמיה רפואית שעושה שימוש בגלי קול בתדירויות גבוהות (על-שמע) לצורך הדמיית איברים פנימיים בגוף האדם כדי לקבל מידע אודותיהם.  מכשיר האולטרסאונד מתבסס על עיקרון ההד. המכשיר מפיק גלי קול שחולפים ונעים בגוף הנבדק במהירות שונה לאותות חשמליים ואת האותות החשמליים שחולפים בגוף לגלי קול. האותות הללו עוברים לאחר מכן אל יחידת העיבוד והתצורה של המכשיר ומתורגמים לתמונה.

להדמיית האולטרסאונד ישנם יתרונות רבים שכן בשונה מצילומי הדמיה אחרים, הוא אינו דורש הכנה מוקדמת מיוחדת, פרט לצום במקרים אחדים. הבדיקה אינה פולשנית, שכן היא מתבצעת באופן חיצוני, לכן אינה גורמת לתופעות לוואי, כאבים או תחושות אי נוחות.

התוצאות הנוצרות בעקבות ההדמיה הינן אמינות, זמינות ובטוחות ומאפשרות לקבל תמונת מצב מדויקת על האזורים השונים בגוף האדם. יחד עם זאת, הבדיקה הזו עשויה לא להתאים בכל מצב רפואי או לכל איבר. מלבד אולטרסאונד בטן ניתן לבצע בדיקות הדמיה גם לבלוטת התריס, דרכי השתן ועוד.

מדמים את חלל הבטן

קיימת בדיקת אולטרסאונד לבטן העליונה ולבטן התחתונה. בדרך כלל, הדמיית האולטרסאונד תתבצע במצב שבו הבעיה לא נמצאה בבדיקות הדם, כאשר לא ניתן לבצע בדיקה פולשנית או במצבים שבהם צילומי הרנטגן לא הועילו במאומה. הדמיית האולטרסאונד תבדוק את תקינותם של האיברים במערכת הבטן – הכבד, הטחול, הלבלב, הכליות, דרכי השתן, הערמונית (אצל גברים) או בדיקה גניקולוגית נשית. בהתאם לממצאי הבדיקה מחליטים כיצד להמשיך את אופן הטיפול במטופל.

MEDIX AT HOME – להיות בבית, לחוש במכון רפואי

ישנם מצבים דחופים בהם המטופל אינו יכול להמתין לביצוע הבדיקה או לפיענוחה. במקרים אחרים, המטופל סובל מקשיי ניידות ומתקשה לצאת מביתו ולהגיע למכון דימות רפואי שיבצע את הבדיקה. בדיוק בשל צורך זה, הושק בארץ שירות חדש MEDIX AT HOME, שמנגיש את השירותים הרפואיים אל עבר הקהל הרחב. המערך הלוגיסטי המצוין של החברה מושתת על צוות רפואי מומחה בתחום, מכשור טכנולוגי רפואי חדשני ומתקדם ומהיכולת לסייע ולהקל על אנשים בנקודות הזמן הרגישות בחייהם. הבדיקות המסופקות בידי החברה הן בדיקות אולטרסאונד ורנטגן, כשבסופן הבדיקה מפוענחת תוך 24 שעות על ידי רופא רדיולוג.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המלצות על סטודיו לעיצוב פנים איפה אפשר לראות?
הישראלים כבר לא מסתפקים יורת בעיצוב פנים עצמי של הדירות שלהם וככל שרמת הבנייה בארץ הולכת ומשתפרת...
קרא עוד »
יול 18, 2017
חידוש מטבח
אם גם אתם מעוניינים בחידוש המטבח, היכנסו לאתר https://yop.co.il ותוכלו לראות כיצד המומחים עושים זאת. חידוש...
קרא עוד »
ינו 24, 2018
מדריך מבפנים לארונות הזזה: שיקולים מרכזיים
שוקלים להוסיף ארונות הזזה לבית או למשרד אבל מרגישים לא בטוחים מאיפה להתחיל? אל פחד! במדריך המקיף הזה,...
קרא עוד »
פבר 15, 2024