איך מונעים התפשטות כינים בבית

טיפול נגד כינים

הורים לילדים קטנים מכירים את התופעה היטב. הילד חוזר הביתה מהגן, מגרד בראשו, בהתחלה הם חושבים שזה מקרי, אחרי עוד פעם-פעמיים הם מבינים, לילד יש כינים ואם הם לא יתמודדו עם הבעיה בהקדם, אז הם ימצאו את עצמם תחת התפשטות כינים בכל הבית.

טיפול נגד כינים

לא במקרה התופעה הזאת מוכרת בעיקר בבתים בהם יש ילדים קטנים, שכן הם נדבקים מהר יותר ממבוגרים. יש לכך כמה הסברים. ראשית, ילדים מבלים בגן עם עוד ילדים, מספיק שאחד מהם או שניים מתמודדים עם כינים ומהר מאוד יש לכל השאר, שנית, ילדים פחות מודעים לבעיה, הם משחקים בחול, משחקים בדברים שונים, מכל דבר הם יכולים לספוג את הכינים. שלישית, להבדיל ממבוגרים שיכולים לפעול מיד, ילדים תלויים בהורים שלהם שיעשו משהו.

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם התופעה, לא רק בהקשר של ילדים אלא בכלל, כיצד למנוע התפשטות של כינים בכל הבית.

השלב הראשוני של ההתמודדות הוא נקודתי, כלומר קשור לילד עצמו. זה אומר שיש להשתמש בתכשירים שונים שהורגים את הכינים ומנקים את הראש היטב, אם יש צורך זה גם אומר שעל הילד להסתפר. ככל שיש פחות שיער, כך קטן הסיכוי שיהיו לו כינים. עם זאת, חשוב לציין, בניגוד לעבר, אין צורך לשפוך חומרים לא נעימים על השיער ולא צריך לעשות לילד קרחת. מעבר לכך, רצוי שלא להצמיד ראשים של ילדים אחד לשני ולוודא שהגן או בית הספר מקפיד על בדיקה מקיפה בנושא.

השלב השני הוא יותר רחב, ומתייחס לאלמנטים בסביבה וטיפול נגד כינים. זה אומר, יש להחליף מסרק או לפחות לנקות אותו היטב, יש לנקות היטב את המקלחת ואת הכיור, רצוי להשתמש אך ורק בתכשירים שיכולים לחסל את הכינים. ההמלצה באופן כללי היא, לנסות להרוג את הכינים שבראש ולא במקומות אחרים, שכן ככה מונעים את התפשטות התופעה. יהיה נכון לחסל את הביצים באמצעות תכשיר נגד כינים ולא דווקא את הכינים, על מנת למנוע מצב שהן יתפשטו לכל עבר, שכן קצב ההתפשטות שלהן הוא מהיר מאוד, וצריך להתמודד איתו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת תגי שם – איך עושים את זה
בשנים האחרונות אנחנו רואים את שינויי הטכנולוגיה נכנסים לכל תחום של החיים. לכן זה לא מפתיע לגלות שגם...
קרא עוד »
יול 16, 2017
הפקת אירועים – למה צריך ללמוד את זה?
הרבה פעמים, אנחנו יכולים לקרוא ולשמוע על מקצועות שונים ולתהות, מדוע צריך ללמוד אותם, הרי לא מדובר במדע...
קרא עוד »
אוג 21, 2019
משכנתא למסורבים – איך עושים את הבחירה הנכונה
נטילת משכנתא היא החלטה לא פשוטה. זוגות נאבקים למצוא את המקום הנכון לבקש ממנו משכנתא, את המסלול הנכון...
קרא עוד »
מאי 10, 2021