חשיבות יחסי השכנות בבניין משותף

ועד בית

מי לא רוצה לגור בבית פרטי רחב ידיים בכפר או בעיר ולהיות מבודד משכניו? אך המציאות היא שרובנו חיים בבית משותף עם עוד עשרות דיירים. לעובדה זו יש משמעות רבה והיא משפיעה על אורח החיים שלנו בצורה ניכרת. ההבדל בין מגורים בבית פרטי לבית משותף הוא רב ועלינו לזכור זאת כאשר אנחנו בוחרים היכן להתגורר. אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם יש לתת את הדעת כאשר אנחנו גרים בבית משותף הוא העובדה שעלינו להסתדר עם השכנים האחרים ולהתחשב בהם. ככל שכול שכן יתחשב בחברו ויכבד את השותפות, כך החיים בבית המשותף יהיו הרבה יותר נוחים וטובים לכולם וכולם יוכלו לחיות בשלום יחדיו. לחיות בבית משותף יכולה להוות הזדמנות ענקית להנאה וכיף אך כול עוד אנחנו מתחשבים בשכנים האחרים שלנו ומכבדים אותם.

חובת מינוי ועד בית בבניין משותף

בכדי לחיות בשיתוף והבנה עם שאר הדיירים החוק מחייב אותנו למנות ועד בית בבתים משותפים. ועד הבית אחראי לניהולו התקין של הבית בו אנו גרים ויש לו סמכויות נרחבות ואחריות רבה על החיים בבית משותף. ניהול ועד בית זו אינה משימה קלה כלל וכלל כפי שניתן לחשוב. ראשית אנחנו חייבים להתחשב בדרישות החוק ולעמוד בו ובחובותיו. זנית אנו צריכים לדאוג כי כול דיירי הבית יסתדרו ביניהם. שלישית עלינו לנהל תקציב רציני המחייב אותנו להתנהל בחכמה ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר. לכן דיירים רבים בעיקר בבניינים גדולים בוחרים כי את ניהול ועד בית יבצע גורם חיצוני המעורה בכול הפרטים הללו ואשר יוכל לקבל החלטות הרבה יותר מושכלות מאשר אדם פרטי שאין לו ניסיון במעמדים אלו.

מה עושים עם דייר סורר?

אחת השאלות החשובות ביותר כאשר אנחנו מדברים על ניהול של ועד בית היא מה עושים עם דייר סורר שמסרב לשלם את דמי הניהול או מצפצף על החלטות הועד כיצד נטפל בו בחכמה. שוב אחד הפתרונות הטובים ביותר בכדי להתמודד עם דיירים סוררים היא לפנות אל חברה חיצונית שתנהל את הבניין שבו אנו גרים ותוכל לדאוג לכול הבעיות המתעוררות בבניין. חברה חיצונית תהיה בעלת ניסיון במעמדים אלו, תהיה לה את היכולת המשפטית לטפל בדיירים סוררים וההתנהלות שלה תהיה חכמה הרבה יותר מאנשים שאין להם ניסיון כיצד לטפל בדיירים סוררים. כמובן שאנחנו יכולים לטפל לבד בדייר סורר אך זה מתכון לצרות ובעיות שכול אחד ירצה להימנע מהן.  

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון ניאגרות מומלץ במרכז
חשבתם פעם על העובדה כי עד לפני מאתיים שנה תוחלת החיים הייתה הרבה יותר נמוכה? אנחנו צריכים לברך על כך...
קרא עוד »
אוג 25, 2018
דירות למכירה בנתניה
אתם לא צריכים להרחיק יותר מידי בשביל למצוא דירות למכירה בנתניה. כיום ישנן דרכים רבות למצוא דירות...
קרא עוד »
ספט 07, 2016
בואו לבדוק מכוניות משומשות לרכישה
כל מי שיש לו רכב כבר שנים יודע לומר: רכב פרטי זו הוצאה כלכלית שלא קל להתמודד איתה. עם זאת, הרכב נותן לנו...
קרא עוד »
אוג 22, 2016