פומרניאן- כלב קטן עם אישיות גדולה

רבים מבקשים היום לרכוש כלב מסוג פומרניאן, זהו גזע שהוקטן פיזית עם השנים. לפני הרבה שנים, כלבים אלה, שימשו ככלבי מזחלות שהעבירו ציוד ומזון בזמן מלחמות. היום, כלבים אלה משמשים ככלבי שעשוע ולוויה. עם השנים גזע זה עבר הרבה שינויים בזכות מגדלי הכלבים הגזעיים, חלקם חיובים וחלקם פחות. עם השינויים שעברו בגזע, הגיעו בעיות בריאות שאופייניות לכלבים מגזע זעיר, אשר רובן הן גנטיות. למעשה, פומרניאן הינו גזע של כלבי שעשועים זעירים, הוא קטן אבל אף אחד לא יכול לפספס את המראה והערנות של כלב מיוחד זה.

קווים אופייניים למראה של פומרניאן גזעי

לכלב מסוג פומרניאן גזעי, ישנם מאפיינים שכדאי לדעת כגון, גוף ריבועי, רגליים קצרות, פרווה עבה ועשירה, מבנה עצמות חזק וגפיים אשר בנויות היטב בכדי שתתאפשר לו תנועה מקבילה מלפנים ומאחור. אוזניו ממוקמות גבוה יחסית, זנבו מלא ומסתלסל כלפי מעלה. את הפרווה של כלב הפומרניאן יש לטפח ולא לספר. במידה והפרווה תהיה מטופחת, לא תהיה לכלב נשירה למרות שמדובר בפרווה כפולה. כלב זה, ירגיש נפלא, כאשר פרוותו מטופחת ואוורירית. אפשר לעבור עם מספריים בצורה נכונה על פרוות הכלב בכדי לתת לפרווה מעט נפח וצורה אך יש לגזור רק מעט מהפרווה. 

אופיו החברותי של כלב פומרניאן

יש לציים, כי כלב מסוג פומרניאן, הינו חברותי ואוהב לשחק עם בעליו או עם עצמו. יש לדעת, כי כלבים אלה, אינם חברותיים כאשר הם נפגשים עם כלבים אחרים והם אף יכולים לפתח קרבות עם כלבים אחרים שהם פוגשים בעת טיול. יש להימנע ממפגש של כלב מסוג זה עם כלבים אחרים. יש לשים לב לנפילת סוכר בכלב זה, היות ומדובר על נפילות סוכר, במיוחד כאשר הכלב עדיין גור. כדאי כי כאשר אתם רוכשים גור של כלב הפומרניאן, בקשו הוראות טיפול מווטרינר, כך שהגידול של הכלב יהיה נכון ומתאים לגזע זה. בנוסף, יש לדאוג למזון איכותי שמתאים לגזע זה ובכל מצב, כדאי מאוד להתייעץ עם הווטרינר גם לגבי סוג המזון שהוא ממליץ לגזעים מסוג זה..

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חתונה קטנה? כי למה אתם צריכים מלא אנשים שאתם לא מכירים בחתונה שלכם?
חתונה קטנה הפכה לאחת החתונות הפופולאריות ביותר בתקופה האחרונה. אם בעבר היה נהוג לערוך אירוע ענקי...
קרא עוד »
דצמ 26, 2018
שייט נהרות – כל מה שחשוב לדעת
אם אתם מתכננים חופשה אשר כוללת שייט נהרות  -חשוב שתדעו יותר על שייט מסוג זה ותבינו למי הוא מתאים ומהן...
קרא עוד »
אפר 29, 2018
הורמון גברי – אילו ההורמונים שכדאי שתכירו אותם
ההורמונים אחראים על התפתחותו ותפקודו של גוף האדם. הם חיוניים לצמיחה והתפתחות שלו. ההורמון הגברי הוא...
קרא עוד »
ינו 13, 2023