על הקשר בין משחקים וטיפול רגשי לילדים

משחקים וטיפול רגשי

עולמו הפנימי של כל ילד הוא עולם מורכב. לא פעם ילדים מתמודדים עם בעיות שונות שאין להם את הכלים המתאימים להתמודד עימן. הדבר גורם לילדים לסבול ממצוקה רגשית. ילד אשר סובל ממצוקה רגשית לא פעם לא יספר זאת להוריו באופן מפורש, אך התנהגותו תסגיר זאת. ילד אשר סובל מחרדות ללא סיבה נראית לעין או עם סיבה נראית לעין, ילד שחזר להרטיב בלילה לאחר שנגמל, ילד אשר חווה התפרצויות זעם שלא היו בעבר, ילד מופנם או ילד שמתבודד לפתע, הם ילדים שיתכן מאוד שזקוקים לטיפול רגשי בשל סיבות שונות.

מהו טיפול רגשי לילדים?

טיפול רגשי לילדים הוא טיפול בקלינאות תקשורת אשר מתבצע על ידי איש מקצוע המומחה בתחום זה. איש מקצוע העוסק בתחום טיפול רגשי לילדים ידע כיצד לדבר עם הילד ולאפשר לו לשתף בכל מה שעובר עליו. רצוי לזכור שילדים לא תמיד יודעים לספר מה מציק להם וכן, לעיתים הם פשוט לא מעוניינים לספר זאת. בכדי להגיע לילד, המטפל לרוב ישחק אתו באמצעות משחקים רגשיים המתאימים לגילו ולמצבו. משחק עם המטפל יאפשר לו להגיע לילד, לגרום לילד להתפתח ובעיקר להבין מה עובר על הילד. כמו כן, באמצעות משחק ניתן לסייע לילד לרכוש כלים להתמודדות עם מצבו הרגשי.

טיפול רגשי באמצעות משחק

כאשר מדובר בילדים קטנים, אין ספק שטיפול רגשי באמצעות משחק הוא הדבר הטוב ביותר עבורם. ילד אשר נכנס לחדר טיפולים שבו הוא יודע שרק משחקים בו, לא ירגיש מאוים וירגיש פתוח יותר בכדי לשתף את המטפל במה שעובר עליו. דרך המשחק ניתן ללמוד לא מעט על עולמו הפנימי של הילד, על המחשבות שלו, הדעות שלו ועוד. 

קראו כיצד משחקים מגנטיים משפרים את כישורי הילד https://tipul-li.com/elementor-2637

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסטרטגיות למניעת גניבת עובדים במקום העבודה
גניבת עובדים מהווה דאגה משמעותית לעסקים בכל הגדלים, המובילה להפסדים כספיים, לפגיעה במוניטין ולסביבת...
קרא עוד »
דצמ 06, 2023
איך מאתרים נזילה בקיר
לאתר מחט בערימה של שחת זה בלתי אפשרי, לעומת זאת לאתר נזילה בקיר זה אפשרי ואף ניתן לביצוע. נזילה בקיר...
קרא עוד »
מרץ 13, 2018
הרחבות באוזניים: כבר לא הליך בלתי הפיך
תנוכי האוזניים מורכבים מרקמות שומן ועור מה שהופך אותם לרכים ולא אלסטיים, כשאר חלקי האוזן. התנוך אינו...
קרא עוד »
אוג 28, 2018