תמ"א 38 היבטי מיסוי למתעניינים

תמ"א 38

אם אתם מתעניינים לגבי תמ"א 38, אך בשלב הזה אתם מתעניינים לגבי נושא המס, אז כדאי לכם לדעת שהחוק פה משחק לטובתכם, שכן המדינה תכננה את התכנית הזו בדרך כזו שתעודד ותמריץ את האזרחים הישראלים לעשותה. רוצים לדעת מדוע בדיוק התכנית הזו משתלמת מבחינת מיסים? המשיכו לקרוא.

תמ"א 38

להמשך קריאה אודות היבטי מיסים למתעניינים בתמ"א 38, לחצו כאן…

מס שבח כחלק מתמ"א 38

כחלק מהתכנית מוטל פטור ממס שבח, כך שזה ללא ספק משהו שכדאי לכם שלא לשכוח. היזם שאחראי על הבנייה לא יהיה צריך לשלם בעבור בנייה או שדרוג של הבניין, מה שיקל עליו משמעותית, ובסופו של דבר גם עליכם, דיירי הבניין. כך שכאשר אתם מתחילים בבחירה שלכם את הקבלן או היזם, אל תתנו לפרמטר הזה להשפיע על הבחירה שלכם בדרך כזו או אחרת.

האם צריך לשלם מע"מ?

על היזם לשלם מע"מ, אבל לצד זאת הוא יכול להתקזז על עלויות הבנייה. כך שזה גם כן משהו שלא אמור להטריד יותר מידי, וזאת בהנחה והיזם פועל בצורה מסודרת ומדווח על כל הוצאות הבנייה שלו. כך ניתן לחסוך לא מעט כסף בסופו של דבר, וזה משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון.

פונים ליועץ מס להבהרות נוספות

אם ישנם עוד דברים נוספים שאתם לא בטוחים לגביהם הקשורים לענייני מס, פשוט תפנו אל יועץ מס, כך שיוכל לייעץ לכם ולדיירי הבניין לגבי הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת. כך אתם תוכלו לדעת בדיוק לקראת מה אתם ניגשים, ולא תאלצו להתמודד עם מצבים של חוסר הבנה ואי נעימות.

רק ראוי לציין שמס הרכישה נשאר אותו הדבר גם כחלק מהתכנית הזו, כך שאם זה משהו שלא הייתם בטוחים לגביו, אתם יכולים להסיר את המחשבות שלכם מהנושא ולהתחיל להתרכז בתכנון הפרויקט ביחד עם אנשי המקצוע.

תפעלו בצורה מסודרת ובשיתוף פעולה עם יתר דיירי הבניין, ואתם תוכלו לראות איך יתאפשר לכם להריץ את הפרויקט הזה ללא יותר מידי מאמצים. תעזרו אחד לשני כך שהפרויקט ירוץ על הצד הטוב ביותר, שכן זה משהו שמשחק לטובתכם, דיירי הבניין.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אישור בטיחות אש
כל מבנה, בין אם הוא מבנה פרטי או אחר, צריך לקבל מספר אישורים על מנת שיהיה ניתן להפעיל אותו. אלמלא אותם...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018
הרב שמואל טל – מנהיג קהילת ״תורת החיים״
ראש הישיבה ומנהיג קהילת ״תורת החיים, הרב שמואל טל, זהו רב עם גישה מאוד מיוחדת לאתגרים אשר תקפים בימינו...
קרא עוד »
יונ 14, 2022
פינוי אגרנות כפייתית – למה חשוב לעשות את זה
תופעת ארגנות היא לא תופעה שכיחה אך ישנם אנשים שמתמודדים איתה, מושפעים ממנה וגורמים לאנשים בסביבתם...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021