סחיטה באיומים – מה ניתן לעשות בנידון?

שאלת סחיטה באיומים– מה ניתן לעשות בנידון? הינה נושא רגיש ביותר מהפן האחד ומן הפן השני עבירה זו של סחיטה באיומים נחשבת לאחת מן העבירות החמורות ביותר הנוגעות לדין הפלילי. נברר תחילה מה נחשב כסחיטה ומהו איום. אם כן, סחיטה היא הפעלת כוח על אדם לעשיית מעשה או להימנעות מעשיית מעשה כל זאת תחת הפעלת איום כלפיו או שימוש בכוח פיזי, או כפי שמגדיר זאת החוק בלשונו סחיטה באיומים הינה כאשר היא מתבצעת בעל פה, בכתב או בהתנהגות. הדרך בה מתבצע האיום כפי שהוא מוגדר בחוק יכול להתבצע בכמה מישורים כגון: פגיעה בגופו של הנסחט, בחרותו, פגיעה בפרנסתו, שמו ועוד. הדרך להתמודדות מול סחיטה באיומים- מהניתן לעשות בנידון, צריכה קודם לכל לעבור הליך ברור מול הגורמים המקצועיים כגון משטרה ומערכת המשפט בכדי לבדוק כי אכן בוצעה עבירה של סחיטה באיומים. על כך נרחיב מעט יותר בהמשך מאמר זה.

דגשים נוספים חשובים לגבי סחיטה באיומים

כאשר אדם מרגיש כי הוא מאוים ונסחט, צריך קודם כל לבדוק כי אכן בוצע עבירה כזו כפי אדם. אז מה בעצם ההבדל בין איומים לסחיטה באיומים? כאשר אנחנו יוצאים מנקודת הבסיס כי גם איומים וגם סחיטה באיומים הן בגדר מעשים שלא יעשו, כאשר ההבדל המובהק שבין איומים לסחיטה באיומים היא שאיומים- נועדו להפחיד את הקורבן ולהקניט אותו ומוגדרת על פי החוק כעוון שעונשו של המאיים יכול להגיע לעד שלוש שנות מאסר. ואילו סחיטה באיומים היא בכדי לכפות על הקורבן לעשות מעשה או לא לעשות מעשה כל זאת לשם השגת מטרה מסוימת. כאשר אדם נאשם בעבירת סחיטה באיומים עלול להעיד הדבר על מסוכנות גבוהה ביותר של עובר העבירה, ועל כן יש נטייה גם לעצור את הנאשם. מערכת בתי המשפט רואים בעבירת עבירה זו כחמורה ביותר ועל כן אין בתי המשפט רואים מקום להקיל עם עוברי עבירה זו, אלא להיפך לנקוט כנגדם בכל החומרה, זאת גם משום שעבירה שזו מוגדרת כיום כמכת מדינה של ממש, ועל כן מעוניינים במערכת בתי המשפט להעביר את המסר בצורה חדה וברורה בנושא זה.

מומלץ לקרוא גם על סחיטה בפייסבוק>>>

סיכום דבר

איומים נזרקים לחלל האוויר כאשר ישנו ריב או מחלוקת של סכסוך אזרחי, או אז יכול הצד שהרגיש מאוים לפנות אל המשטרה בכדי למצות את הדין עם המאיים,  יכול המאיים לעמוד מול חקירה באזהרה בחשד לסחיטה באיומים. כאן יש את המקום של הנאשם בסחיטה ואיומים לכאורה לפנות מיד אל עזרתם  של עורכי דין בקיאים בכל נושא סחיטה באיומים והם עוסקים בתחום הפלילי ובעלי ניסיון עשיר מן השטח ממש.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחפשים מתנה לגבר? בגד אופנתי זה הפתרון!
בעולם הישן, ואצל חלקנו גם היום, גבר לא עושה קניות לבגדים, אלא כשהוא חייב. אותו זוג תחתונים 15 שנה, אותה...
קרא עוד »
נוב 26, 2023
חופשת החגים: כך תחסכו בהוצאות
עדיין לא נרגענו מהחופש הגדול, והנה מגיעות אלינו חופשות החגים, ובייחוד חופשת סוכות. לא מעט הורים...
קרא עוד »
ספט 04, 2019
משחקים לילדים
עולם המשחקים הוא עולם חוויתי ומלא דמיון. ילדים נהנים לשחק במשחקים שמכניסים אותם לאינטראקציה חברתית...
קרא עוד »
נוב 09, 2020