קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת היא הנה אשת מקצוע העוסקת בתחום הרפואי של בעיות וקשיים של אנשים בהיגוי נכון, ליקוי בשפה, בשמיעה או בדיבור כמו גמגום ודחיקת לשון, שמירת הקול באופן בריא ונכון ומטפלת באוכלוסייה של הגיל הרך, הצעירה, הבוגרת והמבוגרת. הגורמים של בעיות וקשיים אלו של אנשים יכולות לנבוע ונוצרות בעיקר בעת ילדותם, התחלת הדיבור, בעיות פסיכולוגיות, ילדים בעלי צרכים מיוחדים, אנשים המשתמשים בקולם בתדירות גבוהה במקצועות השונים, אוצר מילים מופחת ועוד רבים. באמצעות קלינאית תקשורת יש אפשרות לפתור את בעיות אלו בשיטות שונות.

המצבים אשר נזקקים לשירותיה של קלינאית תקשורת

אחד הבעיות והמצבים בהם אנשים רבים סובלים מהם הוא הקושי במצב דחיקת לשון. כשתינוק לומד הוא הנו מחוסר שיניים ומכיר רק את השיטה של מציצה של דברים בשל אכילתו באמצעות הנקה של האמא. בשביל שפעולת המציצה תתקיים באופן נכון ובריא הלשון נוטה להתקדם מעט מהשיניים, אך כשמתחילים לגדול השיניים, הלשון אוטומטית מגיעה למצב בו היא מונחת למעלה מסביב לשיניים העליוניות וכך גם מאפשר את הסגירה הנכונה של הפה. בעת שלב הבליעה הנעשה אחרי שלב המציצה, ילדים רבים עדיין מתקשים לעשות את פעולה זו בשל העובדה שלשם כך צריכה הלשון לעלות בכדי לסגור את הפה ובכך לבלוע את האוכל. מצב זה נקרא דחיקת לשון.

ילדים רבים ואפילו מבוגרים מקבלים את בעיית הגמגום אשר מקשה עליהם להשלים משפטים באופן רצוף, לקטוע מילים מסויימות ובקושי בלהסביר את רצונם. הדבר נובע מסיבות רבות כמו בעיות פסיכולוגיות, קוצר נשימה, אנשים עם בעיות מיוחדות, אנשים אשר מתקשים להסביר את רצונם ומסתבכים עם המילים, חסימות הלשון, לארגן את המשפטים באופן רב ועוד סיבות אחרות.

אנשי מקצוע שונים המשתמשים בקולם בתדירות גבוהה כמו מרצים, מורים, זמרים, קריינים, אנשי מכירות, גננות אשר מעלות את קולן באופן רב, רופאים, חזנים, עורכי דין ועוד, הם אלו אשר לפעמים מוצאים את עצמם גם בבעיית הגמגום וגם בבעיית הצרידות והקושי בהוצאת הקול ולבסוף לוקים באובדן השליטה של הקול ואפילו באובדן הדיבור.

בעיית ההיגוי הנה בעיה נוספת אשר מטופלת על ידי קלינאית תקשורת. בעיה זו ניכרת בעובדה של אנשים אשר ילדים שלומדים את נושא השפה והדיבור, מתקשים להגות מילים מסוימות ובכך להוציא ולהסביר את דבריהם. דרך השפה שבה הילד מדבר מעבירה את הרצונות שלו אך יכולה להיפגם בשל רכישת השפה והדיבור באופן שונה וקיימת אצל ילדים רבים. לכל בעיות אלו דרושים שירותיה של קלינאית תקשורת ובשיטות השונות שלה אפשר לפתור את הבעיה או להיות מודע לה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מארז לתינוק – כל מה שתינוק קטן צריך!
אם אתם מחפשים מתנה מושלמת עבור הורים טריים: תוכלו להעניק להם מארז לידה אשר מכיל את כל מה שתינוק קטן...
קרא עוד »
אפר 10, 2021
יתרונות של קידום קורס פסיכומטרי
הרצון להצליח בלימודים ולהתקבל ללימודים לתואר ראשון במקצוע "נחשב", יכול להיות מלחיץ מאוד. כאשר יש לנו...
קרא עוד »
פבר 19, 2022
הדפסת תגי שם – איך עושים את זה
בשנים האחרונות אנחנו רואים את שינויי הטכנולוגיה נכנסים לכל תחום של החיים. לכן זה לא מפתיע לגלות שגם...
קרא עוד »
יול 16, 2017