קשיי דיבור אצל ילדים – מה עושים

קשיי דיבור אצל ילדים

קשיי דיבור אצל ילדים מתגלים בדרך כלל כבר בשלב מוקדם יחסית. בדרך כלל הגננת מעדכנת את ההורים, כי הילד חווה עיכוב בדיבור, מתקשה בתקשורת וכדומה. בשלב הזה חשוב לא לדחות ולא להתעלם, אלא להגיע לאבחון מקצועי אצל קלינאית תקשורת. ככל שהאבחון והטיפול מתרחשים בשלב המוקדם יותר של התפתחות הילד, כך הטיפול יהיה אפקטיבי ומהיר יותר. קלינאי תקשורת אמור לבצע לילד בדיקות שגרתיות, על מנת לאבחן מה בדיוק גורם לקשיי הדיבור שלו. לרוב הבדיקות כוללת בדיקת שמיעה והתבוננות על הילד בסביבה הטבעית שלו – בבית, בגן או בבית הספר. בצורה כזו, ניתן לאבחן את הקשיים של הילד, תוך כדי התבונות ביחסים שלו עם ילדים אחרים, התפקוד שלו והמעמד החברתי שלו. רק לאחר קבלת כל המידע הנחוץ, ניתן לבנות את תכנית הטיפול שאמורה להתמקד בבעיות הספציפיות של הילד.

קשיי דיבור אצל ילדים

קשיי דיבור אצל ילדים – טיפול איכותי ומקצועי

לאחר שלב האבחון, קלינאית התקשורת נפגשת עם הילד, משחקת עמו במשחקים מיוחדים ויוצרת עבורו הפעלות המתוכננות לצורך שיפור יכולת הדיבור שלו. בנוסף היא תעניק לו סל שלם של כלים וטכניקות שונות, אשר ישפרו את יכולות התקשורת שלו עם הסביבה. הטיפול מתאים לילדים עם עיכוב בדיבור, קשיים בדיבור או בשפה, גמגום ברמות שונות, קשיי למידה וכדומה. לאחר מספר מפגשים ניתן כבר לראות את התוצאות בשטח, הילד מתחיל לתקשר בצורה טובה יותר וכל החיים שלו משתנים. הדבר מאפשר לבסס ביטחון עצמי גבוה יותר ולהשתלב בצורה אפקטיבית יותר בחברה. חשוב כמובן לעבוד עם קלינאית תקשורת מקצועית ומיומנת, אשר סיימה לפחות תואר ראשון במסלול להפרעת תקשורת במוסד אקדמאי מוכר. מומלץ לוודא כי היא מחזיקה בתעודה רשמית המסמיכה אותה לעסוק במקצוע. מעבר לכך, חשוב כמובן להיעזר בהמלצות ולשים לב לכימיה שנרקמת בין הילד לקלינאית תקשורת. במידה והכימיה לא טובה, מומלץ לנסות קלינאית תקשורת אחרת.

לסיכום, קשיי דיבור אצל ילדים חייבים להיות מטופלים בצורה המהירה ביותר, על מנת לאפשר לילד לתקשר עם הסביבה ולהשתלב חברתית. לכן חשוב מיד לפנות לקלינאית תקשורת מוסמכת ומקצועית, על מנת לבצע אבחון מקצועי ולהתחיל בטיפול.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבח שחור – הטרנד החם שאתם חייבים להכיר
יש בעיצוב הבית חידושים ורעיונות חדשים שכדאי לכם להכיר לפני שאתם מזמינים את המטבח הבא שלכם. הסיבה...
קרא עוד »
מאי 24, 2022
חושפים את הסודות ליצירת מטבח החלומות שלך
האם אתה מוכן לצאת להרפתקה קולינרית בלב ביתך? עיצוב המטבח המושלם הוא שילוב של יצירתיות ופונקציונליות,...
קרא עוד »
דצמ 06, 2023
כפכף עקב: גם נוח וגם גבוה
כפכפי עקב משמשים בתור נעל קיץ פופולרית כבר שנים רבות. הם נוחים ופרקטיים. כפכפי עקב הן נוחות וגבוהות....
קרא עוד »
אוג 09, 2022