איך מחשבים תשלום ביטוח לאומי לעוזרת בית

כל אחד ואחת אשר בוחרים להעסיק עוזרת בית על בסיס קבוע, צריכים לדעת שעליהם לשלם שכר על פי חוק. כלומר, שכר מדווח, אשר כולל בתוכו גם התייחסות לביטוח לאומי. כל עובד במדינת ישראל, אפילו אם הוא במשרה חלקית מאוד, חייב להיות רשום בביטוח לאומי ולהפריש סכום מסוים משכרו לכך. מי שאמור לדאוג לכך הוא המעסיק עצמו שאמור להפריש מתוך שכרו של העובד חלק מסוים לצורך כך. 

שאלה שנשאלת רבות היא איך מחשבים תשלום ביטוח לאומי לעוזרת בית, תשלום לביטוח לאומי יכול לבצע בדרכים שונות. הוא יכול להתבצע באמצעות אנשי מקצוע שמתמחים בנושא, הוא יכול להתבצע באופן ישיר על ידי המעסיק, במידה והוא מבין בעניין ויש לו את הזמן הדרוש לכך, וכן זה יכול להתבצע באמצעות אפליקציה ייחודית אשר דואגת גם לפתוח תיק בביטוח לאומי וגם לבצע את כל החישובים והתשלומים הרלוונטיים. צריך לציין, זה לא מסובך מדי, ובכל זאת רצוי שגורם שמבין בנושא ידע לעשות את כל מה שנדרש לשם כך. 

איך מבצעים את החישוב?

בעיקרון, החישוב נעשה על בסיס גובה השכר של העובד, לפי מספר השעות והסכום שנקבע פר שעה (או גלובלי). כמו כן, יש לקחת בחשבון נתונים כגון, דמי נסיעות, ימי מחלה, ימי הבראה, ועוד שורה ארוכה של נתונים שיכולים להשפיע בצורה כזו או אחרת. 

כפי שניתן להבין, מדובר בתהליך לא מורכב אך הוא גם לא בהכרח פשוט, בטח לא עבור מי שאיננו מכיר את התחום לעומק. לכן משתלם מאוד גם לעבוד עם אפליקציה שמתמחה בכך כמו למשל אפליקציית Workito – תשלום בקליק לעובדי משק הבית שלך, וגם לוודא שהיא אכן מבצעת את כל מה שנדרש, כולל מתן דיווחים ונתונים מלאים, אותם אפשר יהיה לבדוק ולהשתמש בהם בתור הוכחה עבור תשלומים שבוצעו, במידת הצורך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגבונים טובים לכם, נזק לביוב
ההמצאה של ביוב היא דבר נהדר שהופך את השימוש בחדר השירותים לדבר שממנו נהנים ולאחריו מורידים את המים...
קרא עוד »
ספט 09, 2019
הכירו את חנות הויברטורים המושלמת
כשאתן מחפשות אחר ויברטור איכותי ומומלץ, אתן בוודאי רוצות למצוא את המוצר הטוב ביותר שיספק את כול...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
החשיבות של תוכניות חיסכון בחיינו 
כולנו עובדים קשה כדי לנהל את חיינו מבחינה כלכלית. אנחנו משלמים על אינספור דברים במהלך היום, ולכן...
קרא עוד »
אוק 20, 2022