איך שומרים על עור הגוף

אסתטיקה עור

עור הגוף שלנו הוא מכיל אחוז גדול מגופינו, הוא המעטפת שלנו,  הוא מעיד על גילינו ועל הטיפוח שלנו, ולכן חשוב שנשמור עליו בריא, רענן ונקי. עם זאת חיי, היום יום שלנו מלאים חשיפה אל חומרים כימיים, אל החוץ שהוא איננו תמיד נקי, הוא מלא בזיהום אוויר, בקרינה, בקרני השמש, ובחומרים שלא תמיד מטיבים עם עור הגוף שלנו – לכן חשוב לדעת כיצד שומרים על עור גופינו. אז מה עושים?

נמנעים ממחלות עור על ידי שמירה על עור נקי

כדי להימנע ממחלות עור כמו אקנה, אסתמה של העור, אקזמות ועוד, חשוב לשמור על עור נקי עד כמה שניתן. על מנת לעשות כן, יש להתקלח כל יום, לרחוץ את הפנים הסבון אנטי בקטריאלי, ואת הגוף לרחוץ בסבון שמכיל חומרים טבעיים.

בנוסף, אם אתם משתמשים באיפור: יש בכל יום להשתמש במסיר איפור, ולשטוף את הפנים טוב במים וסבון. מי שסובל בבעיות עור כמו אקנה, אדמומיות , שחורים בעור הידועים בשמם המקצועי 'מוקדונים' או באסתמה של העור, רצוי שישתמש גם במשחות טבעיות רפואיות ובטיפולים שונים לטיפול בעור, ויש להחליף מגבות פנים בכל יום כמו גם את ציפית הכרית כדי למנוע זיהום בעור.

חשיפה לשמש

העור שלנו מזדקן ומקבל נגעים וקמטים כאשר הוא נחשף רבות לשמש. כדי להקטין את החשיפה רצוי להגן עליו מפני השמש החזקה. כדי להגן על העור יש להשתמש בקרם פנים עם מקדם הגנה גבוה, המתאים לסוג הבהירות של עורכם. בימי שמש חמים יש לחבוש כובע רחב שוליים ולהישאר בצל.

שתיית מים מרובה

אם תשתו 2 ליטר מים ביום, תוכלו להטיב עם העור שלכם. שתייה של 2 ליטרים של מים ביום תעזור להחיות את עורכם, תחזיר לו את הלחות ואף תעכב קמטים בעור ותחליק אותם. עם זאת רצוי לא לעבור ביום את 3 הליטרים כדי לא לבצע בגופכם העלאת מים. חשוב לדעת שמלבד מים, אתם שותים גם נוזלים אחרים כמו יוגורטים, קפה תה מרקים וכדומה ויש להחשיב את כל אלה כנוזלים ולכן חשוב לא להפריז בשתיית מים מרובה.  

לסיכום, כדי לשמור על עורכם ניתן לבצע טיפולים ברפואה הסינית כמו טיפול בדיקור להחלקת קמטים, טיפולי קרמים טבעיים, מסכות טבעיות מפירות וירקות שישנם בבית וטיפול בצמחי מרפא. התעניינו בכל אלה, ושמרו על עור הפנים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שימורים לכלבים
סוגי המזון המרובים לכלבים מבלבלים את רוב בעלי הכלבים. קשה היום להחליט איזה מזון לבחור? באיזה תקציב?...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
האם כל אחד יכול לכתוב ספר?
כתיבת ספרים היא מסע מורכב, מאתגר ובסופו של דבר מתגמל הדורש מאמץ, מסירות ויצירתיות משמעותיים. אבל האם...
קרא עוד »
יונ 08, 2023
3 טכניקות הגנה עצמית שכדאי להכיר
רוצים לדעת שיש לכם את הכלים הדרושים כדי להקל על עצמכם במצב שבו אתם נאלצים להתמודד עם אלימות שמופנית...
קרא עוד »
פבר 09, 2021