כניסת שבת – איך ניתן לקבל את השבת בצורה כיפית

קבלת שבת

יום שישי הוא יום שלמרבית האנשים מסמל את החופש של סוף השבוע. ביום זה, רובינו לא עובדים, ואנו עסוקים בארגון הבית לסוף השבוע, קניות, בילויים, והכנות. אז כיצד ניתן ליהנות מכניסת שבת גם בבתים חילוניים וגם בבתים מסורתיים. קבלו כמה טיפים להתחלה מושלמת בסופ"ש.

בשלו יחד – לבשל יחד עם כל המשפחה לארוחת שישי יכולה להיות חוויה כיפית, שלימים אפילו תהפוך למסורת. שימו מוזיקה נעימה, ובשלו יחד עם הילדים, ובני הזוג. הבישול יקרב בין בני המשפחה, יקל על האדם שמבשל לבד, ויביא עימו מגוון טעמים ורעיונות.

ארגנו ארוחות משותפות – אם אתם רווקים, זוגות צעירים או בכל סטטוס, נחמד מאד לארגן ארוחות משותפות עם חברים, שכנים ומכרים. בצורה זאת תוכלו להתרגש עם כניסת שבת, בעיקר עקב ההכרות עם האנשים ועצם החוויה משותפת שנרקמת בינכם.
הדליקו נרות – גם אם אתם הבית הכי חילוני בעולם, הדלקת נרות היא פעולה כיפית. הדלקת הנר אינה חייבת להגיע עם שלל ברכות ותפילות. ההדלקה תפקידה לציין את השבת והיא מעין טקס מרגיע שכיף להתחיל איתו את הסופ"ש. מלבד זאת נרות בבית משרים תמיד תחושת רוגע ונעימות בחלל החדר.

נקו את הבית – גם אם אתם מותשים מחיי היום יום, נסו לקראת כניסת שבת לנקות את הבית. עם עוד מאמץ קטן, תוכלו לחדש אנרגיות בבית, ולחוש תחושת הקלה שאתם מבלים את הסוף שבוע בבית נקי ומאורגן.

שבו בבית קפה – אנשים רבים לוקחים להם בימי שישי עד כניסת השבת פסק זמן עם ישיבה בבית קפה. ישיבה בבית קפה אפילו לבד – מוציאה אתכם מהשגרה ומוסיפה עניין לחיים. צאו החוצה, נשמו את האוויר, קראו עיתון של שישי, ואפילו הוסיפו לקפה מאפה טעים!

כניסת שבת – בכל מקום ובכיף

לסיכום נאמר כי לא משנה מאיזה מוצא אתם, ומהי הדת שלכם, יום מנוחה כמו יום שבת נמצא בכל העולם. הסיבה למנוחה בשבת אינה רק מטעמי דת, אלא משמעותה לאפשר לנו לנוח מהעבודה הקשה שבכל השבוע, לנשום אוויר, לבלות עם משפחה וחברים ולטעון מצברים לשבוע הבא!

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חופשת חורף בים המלח – האם יש אטרקציות שוות?
כולנו יודעים שכאשר אנו מדברים בדרך כלל על חופשה אנו מדברים על חופשת קיץ. מזג האוויר נעים ומזמין, שעות...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
סיור אוכל בשוק התקווה – 5 דברים שלא ידעתם על השוק
אם אתם מחפשים חוויה מיוחדת שלא תוכלו לשכוח כל כך מהר, אין ספק שסיור אוכל בשוק התקווה בתל אביב זו בחירה...
קרא עוד »
אוג 26, 2020
בית דפוס בירושלים
דפוס הוא הדרך להגיע ללקוחות שאין להם מחשב או סמארטפון, הגם שיש מעט כאלה כיום. אבל זהו לא היתרון הגדול...
קרא עוד »
מרץ 22, 2018