זכויות הקשישים בארץ – כל מה שצריך לדעת

בית אבות

הרבה מאוד אנשים מאמינים כי חברה נמדדת על פי הדאגה שלה לקשישים. תארו לכם מדינה שבה הקשישים מופקרים ושבה לא דואגים ותבינו כי החברה הזאת תפרק מהר מאוד וזאת מכיוון שכל אדם המגיע לגיל חמישים יודע כי העתיד שלו יהיה שחור וכך או יעזוב את המדינה או שלא יהיה לו אכפת מההשלכות של המעשים שלו. לכן ניתן לקבוע במידה רבה של וודאות כי זכויות קשישים הם אחד הדברים החשובים ביותר שיש בארצנו. על רקע זה יש לציין כי כל אזרחית מעל גיל 62 וכל אזרח מעל גיל 67 זכאים לקבל תעודת אזרח ותיק ותעודה זו מעניקה שלל הנחות. כמו כן מעל גילאים אלו אנו זכאים לקבל פנסיה (אם חסכנו אליה) ואנו זכאים גם לקבל קצבה מביטוח לאומי אם שילמנו את דמי ביטוח לאומי לאורך כל השנים.

בית אבות

מדוע כדאי לפנות אל מומחים בתחום של זכויות קשישים?

כמובן שהתחום של זכויות קשישים הוא הרבה יותר נרחב מאשר רק קצבה של ביטוח לאומי או תעודת אזרח ותיק ועל כן ניתן לומר כי מדובר בתחום סבוך ומורכב. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי לא כדאי לכם לקבל את ההחלטות לבד בתחום זה וכי כדאי לכם מאוד לשקול ולפנות אל מומחים בתחום. אתם יכולים לפנות אל עו"ד אשר מומחה בתחום של זכויות קשישים או שאתם יכולים להחליט לפנות אל עובד סוציאלי אשר לא יגבה מכם כסף על הייעוץ ופעמים רבות ייתן לכם עצות לא פחות טובות מהעורך דין ועל כך אתם צריכים לחשוב.

מדוע כדאי מאוד ללוות את ההורים המבוגרים שלנו ולא להשאיר אותם בודדים?

אתם צריכים להבין כי פעמים רבות להורים שלכם אין את הכוחות בכדי לנהל את המלחמות מול הגופים השונים ובכדי לעמוד על הזכויות שלהם. על כן עליכם הילדים מוטלת החובה לדאוג להורים שלכם ולדאוג כי הם יקבלו את כל הזכויות שלהם וכך להבטיח כי הם יזדקנו בכבוד ובצורה הטובה ביותר שיש ללא קשיים או בעיות בבית אבות נווה שליו שבכתובת https://www.neve-shalev.co.il/ .

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התחלתם לעשות הליכה? זה הציוד שיעזור לכם לעשות את זה נכון
הצעד הראשון להליכה נכונה, זה להתחיל ללכת לעתים קרובות יותר. אם אתה רוצה לשפר את ההליכה שלך, אתה צריך...
קרא עוד »
יול 19, 2022
לימודי שמאות מקרקעין
כל סטודנט מתחיל מתחבט בשאלה איזה מקצוע מתאים עבורו ומה כדאי לו ללמוד, היכן הכי מומלץ להירשם ללימודים...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021
החלפת צילינדר
במאמר זה נסביר ונפרט סוף סוף על כל נושא צילינדר מבוקר שכפול או צילינדר עם כרטיס שכפול. מה המשמעות של...
קרא עוד »
יונ 12, 2018