מתכונים: סבתא VS גוגל

מתכונים

למתכונים יש קטע כזה, להצטבר בארון או על המדף בשלל תצורות: דפים מצהיבים או מוכתמים או גם וגם, 300 מחברות מנוצלות חלקית, פתקים, קרעי נייר, מפיות קטנות, בינוניות, גדולות, משומשות ומשומנות, מאחורי חשבונות ארנונה או המבחן בהבעה של הילדה, דפי A4 מודפסים מהאינטרנט ולוחות אבן חרוטים.

בכמה מהם אנחנו באמת משתמשים? כמה מהם באמת היו לנו ממש טעימים? כמה מהם ממש הצליחו לנו או מתאימים לנו היום? מצד שני, זו בעיה הידועה לכל אספני המתכונים באשר הם ויש אפילו פתגם שחכם סיני אמר בנושא: "יום אחד אשב לעשות סדר בכל המתכונים".

ה'יום אחד' הזה מגיע פעמים נדירות בלבד וגם כשהוא כבר מגיע, אתם לרוב מוצאים את עצמכם מול ערימה של חפצים שעליהם כתובים מצרכים ושלבי הכנה כפי שציינתי בהתחלה, ואין לכם מושג איך לאחד אותם או מה לעשות אתם בכלל.

העצה הכי טובה שאני יכולה לתת היא: תזרקו. אז נכון, אם אלה מתכונים סודיים למאכלים המופלאים של סבתא היקרה, תנוח על משכבה, שתכננתם להעביר מדור לדור אז כמובן שתשמרו מכל משמר.

אם אלה מתכונים שאתם זוכרים בוודאות שיצאו טעימים ממש וכולם אהבו – תשמרו או תעתיקו מחדש במחברת אחת גדולה בה תרכזו את הכל.

אם אין לכם כוח להעתיק ידנית או להדפיס מחדש – תגזרו ותדביקו במחברת. ככה פשוט.

העניין הוא כזה – היי! אנחנו ב-2016! באינטרנט יש מתכונים להכנת פצצת אטום אם רק תרצו!

בינינו, הרבה יותר קל לגגל רגע בטלפון מאשר להתחיל לנבור במתכונים מאובקים ששלפתם מהבוידעם ולחפש מתכון מעורפל שאתם די בטוחים שצריך להיות שם. ובסיטואציה כזו אין אפילו 'קונטרול F' שיכול לעזור לכם. אתם לגמרי בכוחות עצמכם מול ערימות המתכונים שצברתם עם השנים.

דברים שיכולים לעזור כדי להמנע מהגעה למצב כזה – הכנתם מתכון ולא יצא כזה טעים? זרקו לפח באותו רגע! הסיכוי שתנסו אותו שוב ושוב עד שיצא מוצלח ומדהים כמו שמבטיחים לכם שם, הוא די אפסי. לכו על בטוח ושמרו רק את המתכונים שנעמו לחיככם.

בנוסף, הרגלי אכילה משתנים מאוד עם השנים, לפחות בדרך כלל. מתכונים ששמרתם מהתקופה שמרגרינה, למשל, הייתה רכיב לגיטימי במתכון, אפשר לזרוק. אלא אם כן זה מתכון ממש ממש מוצלח ואז פשוט כדאי לעשות לו התאמות ולהחליף לרכיבים שמתאימים לתזונה שלכם היום.

לסיום, אני רוצה להזכיר לכם את אחד הפרקים בסדרה 'חברים', בו פיבי מאבדת את המתכון הסודי של סבתא שלה, עליה השלום, לעוגיות שוקלד צ'יפס הטעימות בעולם. סביר להניח שכולכם ראיתם את הפרק הזה, אבל למי שפספס, התברר שהמתכון הסודי במיוחד הגיע מצידה האחורי של חבילת השוקולד צ'יפס עצמה.

אז אני חלילה לא רומזת שסבתא שלכם שרלטנית, אבל אולי המתכון שהיה פעם סודי ומיוחד שורץ היום ברשת בכל פינה, או לא עלינו, יש מוצלחים ממנו. הכי טוב – תשאלו את גוגל.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עבודת נירוסטה לשדרוג הבתים הפרטיים
בית פרטי הוא כזה שבו יש חלל מאוד רחב ונדיב. כמות האנשים שאר מתגוררת בארץ ישראל בבתים פרטיים היא גבוהה,...
קרא עוד »
אפר 25, 2020
תואר ראשון בחינוך לגיל הרך
תואר ראשון בחינוך לגיל הרך הוא מסלול אקדמי שמטרתו להכשיר אנשי מקצוע לעבודה עם ילדים בגילאים צעירים,...
קרא עוד »
מאי 29, 2024
אחסון אתרים
דמיינו לעצמכם בית שיש בו הכול מהכול, הציוד יקר ואתם רוצים לשמר אותו גם לשנים הבאות. זה מה שלרוב ראוי...
קרא עוד »
מרץ 19, 2017