לימודי שמאות מקרקעין

כל סטודנט מתחיל מתחבט בשאלה איזה מקצוע מתאים עבורו ומה כדאי לו ללמוד, היכן הכי מומלץ להירשם ללימודים ואיך בוחרים את המכללה הטובה ביותר. אנו כאן כדי לעניין אתכם במסלול לימודים מעניין שנחשב לפחות מבוקש (אצל הסטודנטים) בשנים האחרונות. אך עם קבלת הידיעה כי קיים מחסור חמור בכוח אדם בתחום, החלו הרבה צעירים להירשם למסלול זה. למה הכוונה? אה, כמובן, ללימודי שמאות מקרקעין.

המסלול ללימודי שמאות מקרקעין

לימודי שמאות המקרקעין מתחלקים לשלושה שלבים עיקריים – 

  • שלב א' – קורסים מקצועיים פרונטאליים בקבוצות או קורסים מצולמים לצפייה. כל קורס כולל בין 6 ל- 15 שיעורים, ובסיום הלימוד יש לעבור בחינה מטעם מועצת השמאים. קורס מספר 12 הינו קורס הכנה לקראת הבחינה אשר מסכמת את כל הקורסים.
  • שלב ב' – זוהי למעשה שנה של התמחות וכן השנה בה נבחנים את בחינה מס' 13. את הבחינה הזו ניתן לבצע בכל שלב בהתמחות – הן לפניה והן לאחריה וכן במהלכה.
  • שלב ג' – מעבר של בחינה מס' 14 אשר מסכמת את כל המבחנים וזו שלאחריה מקבלים סוף סוף את התעודה – תעודת שמאי מקרקעין מוסמך.

לחצו כאן לעוד מידע על קורס לימודי שמאות מקרקעין.

מה הם הנושאים הנלמדים במסלול?

לצורך קבלת רישיון שמאות יש צורך ללמוד את כל התחום באופן מקיף ויסודי, וזה מה שעושים במסלול לימודי שמאות. נושאי הלימוד הינם רבים ומגוונים והם נוגעים בכל הפינות בהן עלול להיתקל שמאי מקרקעין – החל מדיני תכנון ויסודותיו, דרכי מדידה, הנדסת בניין והנדסה אזרחית, עבור דרך מיסוי מקרקעין ושאר מיסים, סטטיסטיקה ועד לכלכלה עירונית, ניתוח דוחות כספיים ויישום יסודות המימון בשומת המקרקעין. כמו כן, נלמד מבוא לתורת השמאות אשר מהווה חלק חשוב מאוד לקראת קבלת רישיון שמאות.

אנחנו ממליצים על מכללת אפיק.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תתמודדו עם שורשים במערכת הביוב
אם הייתם יודעים שזה מה שעתיד להתרחש בטח הייתם חושבים יותר לפני הקמת הגינה, אבל עכשיו כשמערכת הביוב...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017
איך למצוא חדרי בריחה מומלצים
מאניית חדרי הבריחה הגיעה לארץ לפני כמה שנים והיא כבשה בסערה מבוגרים וילדים כאחד, אשר מגיעים לשלל חדרי...
קרא עוד »
יול 15, 2018
מסעדות מומלצות לימי כיף
כל חברה מתנהלת בצורה שונה וזה בסדר גמור. עוד לא נכתב ספר החוקים לניהול עסק ובטח בישראל בה היזמות היא...
קרא עוד »
מאי 31, 2018