החשיבות של בדיקת קרינה וגז ראדון

בדיקת קרינה וגז ראדון

כאשר אתם רוצים לחיות חיים איכותיים ובריאים יותר ישנן שתי בדיקות חשובות שעליכם לבצע: האחת היא בדיקת קרינה והשנייה היא בדיקה לאיתור גז ראדון. שתי בדיקת אלה חשובות משום שקרינה אלקטרומגנטית וגז ראדון עלולים להוביל למחלות שונות וביניהן מחלה אחת קשה והיא מחלת הסרטן. ולכן חשוב מאד לבצע את הבדיקות הקריטיות האלה במבנים שהם שוהים בהם זמן רב.

אז כיצד משפיע קרינה אלקטרומגנטית על הבריאות ומהכין היא יכולה להגיע?

קרינה מסוג זה היא קרינה שחוששת אתכם לשדות מגנטיים העולים על 2 מיליגלאוס שלפי מחקרים של האגודה העולמית לחקר הסרטן נמצאו כגורמים אפשריים למחלה. קרינה כזאת עלולה להופיע ברשתות חשמל, באנטנות סלולריות, בעשן מזהם ועוד. לכן חשוב לבצע בדיקות על ידי חברה במתמחה בתחום גם במקום המגורים שלכם במידה וישנם את האלמנטים שהזכרנו ליד מקום המגורים, וגם במבנים בהם אתם ובני משפחתכם שוהים זמן רב כמו למשל בגנים, בתי ספר, מקום העבודה ומסודות שונים.

ומה לגבי גז ראדון?

גז ראדון הינו גז ללא צבע, ריח או טעם, והוא נוצר מהתפרקות רדיו אקטיבית של יסודות מסוג רדיום ואורניום. היסודות של הגז נמצאים בעיקר בחומרי בנייה כמו בבטון, במלט, בבלוקי בנייה, וגם באריחים ומרצפות. בשל כך הגז עלול לעלות לתוך מבנה גם מעומק של 2 מטרים מתוך האדמה.

מבחינה בריאותית גז זה מזיק לבריאות בכך שתהליכי ההתפרקות דל הגז יוצרים  שרשרת של אטומים רדיואקטיביים של חומרים מוצקים שנספחים לחלקיקי האבק באוויר וחודרים למערכות הנשימה. חלקים אלה מגיעים לריאות, פוגעים בתאים וברקמות משבשים את תפקודם ועלולים לגרום למחלת הסרטן.

בדיקת החומרים

כדי לבדוק האם אחד מהחומרים נמצא באזור שלכם, בבית שאתם גרים בו, בבית אתם עומדים לרכוש, במקום העבודה הלימודים ובכל מבנה, חשוב לבצע בדיקות מקיפות לאיתור קרינה וגז. את הבדיקות מבצעות חברות המתמחות בתחום.

כיצד מתבצעות הבדיקות?

את הבדיקות מבצעות החברות עם כלל מכשירי הבידוק המתקדמים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים. כאשר החברה מבצעת הבדיקה היא מבצעת באופן מקיף בכל חללי הבית. ולאחר הבדיקה תקבלו תוצאות מידיות והצעות למיגון הבית נגד הגז והקרינה במידה והתגלו כאלה.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיטות לכלבים – מדוע זה משתלם?
על פניו, אנחנו יכולים לחשוב שאין שום סיבה לקנות לכלב שלנו מיטה. הוא יכול לישון על הספה, הוא יכול לישון...
קרא עוד »
אפר 27, 2020
טיפים לבחירת קרמיקה למטבח
שיפצתם את הבית והגעתם למטבח? מזל טוב. המטבח, בהרבה בתים הוא כמו בית המקדש, צריך לתכנן כל פרט בקפדנות...
קרא עוד »
פבר 10, 2021
גברים שאוהבים ספרים רומנטיים – יש דבר כזה
אמנם אנחנו חיים במאה העשרים ואחת אך הסטיגמות והדעות הקדומות עדיין חוגגות. אם אתם הורים לפעוטות אתם...
קרא עוד »
פבר 03, 2019