הרב שמואל טל – מנהיג קהילת ״תורת החיים״

ראש הישיבה ומנהיג קהילת ״תורת החיים, הרב שמואל טל, זהו רב עם גישה מאוד מיוחדת לאתגרים אשר תקפים בימינו ונוגעים ליחס בין התורה ובין סוגיות היומיום. על דעתו, יש לפתח את כל תחומי החיים על טהרת התורה וזאת לצד לימוד התורה. כך למשל, הקמה של מוסדות חינוך על טהרת התורה, כאלה שיהיו חלופיים, זהו דבר נדרש, מכיוון שמוסדות הלימוד הרגילים אינם מסוגלים לשלב את דרכה של התורה כחלק מההליך הלימודי בהם.

קצת על הרב שמואל טל

הרב שמואל טל הנו מוסמך לרבנות ודיינות וכשהיה צעיר למד בישיבת מרכז הרב. כמו כן, למד בשלב מאוחר יותר בישיבת מעלות התורה והוא בקשר עם מספר רב של גדולי תורה ממגזרים שונים. כך בעצם מדובר בדמות מעוררת השראה שאפשר ללמוד ממנה המון והרב הזה מתווה דרך מיוחדת לגשת ולחשוב על סוגיות היומיום שתקפות לימינו. נוסף על כך, למד הרב באוניברסיטה הפתוחה היסטוריה, פילוסופיה, מדעי החיים ופסיכולוגיה.

הרעיון הוא ליצור מוסדות תורניים

כאשר הסתכל הרב שמואל טל על המצב במוסדות הממלכתיים החילונים, הוא הבין כי אין סיכוי להשתלבות של דרך התורה באוניברסיטאות או במקומות אחרים. לאור זאת הוא מציע להקים מוסדות חלופיים ולא לנסות לשנות את הדרך של אלה הקיימים. כך למשל, ישיבות קטנות וגדולות, אולפנות, מדרשות וגרעיני תורה מהווים אפיקים חלופיים לכך.

כאשר מסתכלים על הדרך של הרב שמואל טל אפשר לראות כי ההבנה שהוא צבר לאורך השנים מהווה השראה עבור רבים ובהחלט ניתן ללמוד מרעיונותיו והרצון שלו להביא לשילוב של דרך התורה בכל תחומי החיים וזאת לצד למידה שלה באהבה. יהיה מדובר במשהו שיהיה בעל ערך רב ואין ספק בכך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אישור בטיחות אש
כל מבנה, בין אם הוא מבנה פרטי או אחר, צריך לקבל מספר אישורים על מנת שיהיה ניתן להפעיל אותו. אלמלא אותם...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018
צילום מוצר לקטלוג – מדוע לא כדאי להסתפק בצילום סלולרי
ריבוי העסקים הקטנים שפותחים אתר, חנות אונליין או דף מכירות במדיה החברתית הולך וגדל. האתרים המסחריים...
קרא עוד »
אוג 29, 2017
השתלת שיער בטורקיה מחירים
היום ניתן לשמוע על יותר ויותר ישראלים, אשר בוחרים לטוס לטורקיה על מנת לעבור הליך של השתלת שיער. למעשה...
קרא עוד »
נוב 22, 2020