הכנה לצו ראשון – למה זה חשוב לעבור קורס הכנה לצו ראשון?

מפיצי ריח

צעירים רבים אשר מגיעים ללשכת גיוס בפעם הראשונה בחייהם, לצורך צו ראשון, לא יודעים מה עומד מולם, הם לא יודעים מה עליהם לעשות וכיצד עליהם לנהוג. לא פעם הם מוצאים את עצמם מבולבלים מול השאלות והמבחנים השונים שעליהם לעבור, לא פעם הם מגלים, בשלב מאוחר יותר, שהם היו צריכים לנהוג אחרת בשביל לקבל את מה שהם רוצים.

זה קורה בעיקר לצעירים שאין להם אחים ואחיות גדולים שיכולים להסביר להם במה מדובר וכיצד עליהם לנהוג, צעירים שאינם מעורים מספיק בכל מה שקשור לצבא ולגיוס וכן צעירים שלא עברו הכנה מוקדמת לצו ראשון.

הכנה לצו ראשון

במהלך השנים, נפתחו לא מעט קורסים שמכינים צעירים לצו ראשון. המטרה היא לאפשר לאותם חיילים לעתיד, להגיע אל המערכת כשהם יודעים מה עומד מולם, גם אם מדובר לעיתים בידע כללי, עדיין הוא רחב מספיק ויכול לספק להם את התשובות שהם מחפשים, למשל, כיצד לענות על שאלות, מה לספר ומה לא, כיצד לבקש את מה שהם מעוניינים בו, אילו מבחנים עליהם לעבור וכיצד לבצע אותם בצורה אופטימאלית.

צריך לזכור, כל פרט שעולה במהלך צו ראשון, יכול להשפיע על כל תהליך הגיוס והחיול מאוחר יותר. זה יכול להשפיע על האופן בו הצבא רואה אתכם וכן על המקום אליו הוא ישלח אתכם. לפעמים הכנה טובה לצו ראשון, היא ההבדל בין שלוש שנים משמעותיות, מעניינות ואיכותיות לבין שלוש שנים בהם אתם יכולים להרגיש שאתם מבזבזים זמן יקר ולא מממשים את הפוטנציאל שלכם.

לפני שנסביר כאן בקצרה למה זה חשוב לעבור קורס הכנה לצו ראשון, יש לציין תחילה, שזה לא מספיק לקרוא מאמרים בתחום או לדבר עם חברים. הסיבה היא, שבשני המקרים הנ"ל, לא תקבלו מספיק חומר בשביל להבין על מהות המבחנים וכיצד הם מתבצעים, וכן מה חשיבותם. לכן מוטב לא להסתפק רק בזה אלא באופן כללי ורחב יותר.

 

מדוע נכון וחשוב לקחת קורס הכנה לצו ראשון?

 

המערכת הצבאית, היא לא דומה לשום מערכת אחרת, בוודאי לא לשום מערכת שפגשתם עד עכשיו, קרי בתי ספר, תיכונים או כל מערכת אחרת. היא פועלת על פי כללים וקודים מסוימים.

על מנת להשתלב בה בצורה נכונה ובמהרה, מוטב להבין כיצד היא עובדת ואיך צריך להתנהג ולהתנהל כשנמצאים בתוכה. קורס הכנה לצו ראשון, לא רק יסביר לכם מה צריך לעשות וכיצד, אלא מעבר לכך, הוא יסביר לכם על הצבא וכיצד עליכם להתנהל כשאתם תהיו חיילים.

הקורס יכין אתכם לקראת דברים מסוימים שתעברו במסגרת צו ראשון (או צווים הבאים), וכיצד עליכם לנהוג כשתהיו חיילים. יתרה מזו, הקורס יציג בפניכם את האופציות שעומדות בפניכם, בשביל שתוכלו לבחור, מה המסלול המועדף עליכם וכיצד תוכלו להשתלב בו.

 

למידע נוסף על הכנה לצו ראשון לחצו כאן

לרשימת תפקידים בצה"ל לחצו כאן

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקולים מרכזיים לבחירת דלתות קו אפס
כאשר מדובר בבחירת דלתות לפרויקט בנייה חדש או שיפוץ, דלתות קו אפס הן לרוב נושא לעניין בשל המראה המלוטש...
קרא עוד »
מאי 22, 2024
גימקים שכולם אוהבים
המשמעות של גימיק בתרגום מאנגלית לעברית הוא פעלול. יחד עם זאת, לא מדובר אך ורק בתעלולים כמו למשל שעושים...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
כל מה שרציתם לדעת על הופעות במועדון הגריי
כולנו עובדים די הרבה שעות במהלך היום והשבוע, כולנו מחפשים מדי פעם לשבור את השגרה, להשאיר את הילדים עם...
קרא עוד »
אוק 31, 2018