תקלות אינסטלציה הנפוצות ביותר

תקלות אינסטלציה יכולות להתגלות באופן פתאומי זמן מה לאחר שהצנרת נפגעת. לעתים יש צורך בתיקון דחוף של הצנרת ולעתים נראה שמדובר במטרד ולא בתקלה רצינית. לא כל הפרעה בשימוש במים מעידה על בעיית צנרת בבניין ולעתים מקור הבעיה הוא בגורם חיצוני כגון המערכת העירונית. תקלות אינסטלציה נפוצות נגרמות בדרך כלל בשל בלאי בצנרת או בשל שימוש לא תקין במערכת הניקוז. הן עלולות להתגלות רק לאחר שנגרם נזק רב. לעתים זהו נזק מצטבר שאינו מעיד על חומרת הבעיה, אך לעתים יש צורך בתיקון מקיף של מערכת האינסטלציה. כיום ישנם מוקדים לזימון מהיר של אינסטלטורים המשתמשים בציוד משוכלל לצורך איתור מדויק של מקור תקלת הצנרת.

סתימות צנרת – תקלה נפוצה

סתימות צנרת מתרחשות במקומות שונים במערכת האינסטלציה, הן יכולות לגרום לזרם מים חלש או להפסקה מוחלטת של הזרם ולהצטברות של מים בצינורות. סתימה בצינור יכולה להתרחש בשל כמה סיבות. הסיבה השכיחה פחות היא פגיעה בצינור שגרמה לסתימה, הסיבה הנפוצה לסתימת צנרת היא הצטברות אבנית, שהיא סוג של משקע גיר. ברוב המקרים אפשרי להסיר אבנית מפתח הצינור גם באמצעים ביתיים, אך במקרים שבהם האבנית מתקשה או מצטברת בעומק הצינור יש להזמין אינסטלטור.

סתימות ביוב – מדוע הן קורות

סתימות ביוב נגרמות אף הן מהצטברות של אבנית אך גם מפסולת שמושלכת לצינורות הניקוז וגורמת סתימה בכיור או ברצפת המקלחת. ברוב המקרים אפשרי לפתוח את רשת הניקוז או את סיפון הכיור ולנקות את הפסולת באופן עצמי (השימוש בחומרי ניקוי חזקים אינו מומלץ). כאשר סתימת הביוב נגרמת בעומק המערכת, יש צורך בציוד מיוחד שמאפשר להגיע למקום הסתימה ולתקן אותה.

דליפות ברזים במטבח ובחדר האמבטיהplumber-228010_960_720

דליפת ברז נגרמת כתוצאה משחיקת הגומייה האוטמת או מתזוזה של גוף הברז. זוהי תקלה נפוצה שלכאורה אינה גורמת נזק ורבים נוהגים להתעלם מדליפות ברז קלות, אבל, טפטוף מים מהברז יכול להסתכם בכמות לא מבוטלת של מים מבוזבזים. לעתים, בשל אופן התקנת הברזים, כדי להחליף גומייה יש להחליף את כל הברז.

נזילות מים – זה לא ממש נעים

נזילות צנרת הן תופעה נפוצה במערכות אינסטלציה ישנות ובמערכות שהותקנו שלא כראוי. הן מתגלות בדרך כלל במצב מתקדם שמתבטא ברטיבות ואפילו בטחב על קירות, טפטוף, הצפה של מים ועוד. אם כי אפשר להבחין בנזילה המקור שלה אינו תמיד ברור, מכיוון שהנזילה מתרחשות בחלק הפנימי של הקיר. לצורך איתור נזילות משתמשים אינסטלטורים במצלמות מיוחדות שסורקות את הקיר ומאתרות את המקום שבו נוצרה דליפה.

תקלות אינסטלציה הנפוצות ואיך להתמודד איתן

במקרים שבהם מתגלה בעיה בצנרת מומלץ להזמין אינסטלטור לבדיקה. חשוב לבצע בדיקה של מערכת האינסטלציה או או הביוב לפני שמבצעים תיקון צנרת מכיוון שללא בדיקה מקצועית קשה להעריך את מידת הנזק המצטבר ואת מקורו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה ניתן לעצב אלבום לחינה?
חינה היא אירוע של פעם בחיים בו הכלה לבושה בבגדים מסורתיים עם חברותיה ובנות משפחה, שמתרגשת לקראת...
קרא עוד »
ספט 27, 2020
פינות עבודה לילדים: מדוע חשוב לרכוש זאת?
כשאנחנו חושבים על פינת עבודה, שולחן עבודה, בדרך כלל המחשבה שלנו היא על פינה מותאמת למבוגרים. כלומר,...
קרא עוד »
יונ 10, 2021
קניית תרופות ללא מרשם אונליין
החלטתם שאתם רוצים לקנות תרופות שיוכלו לשפר את המצב הבריאות שלכם, אך אין לכם מספיק אנרגיה בכדי לצאת...
קרא עוד »
נוב 12, 2018