מהם עמודי חזן?

ריהוט לבתי כנסת

בכל בית כנסת פעיל מתקיימים מנייני תפילה במהלך היום. כאשר בכל תפילה ניגש חזן אחר לעמוד התפילה והוא זה שמשמש כבעל התפילה. במקום בו הוא עומד ומתפלל ניצב עמוד חזן. מדובר על עמוד שלרוב עשוי באופן דומה לארון הקודש, והוא משלים את המראה של מזרח בית הכנסת ושאר ריהוט בית כנסת כמו כסא אליהו הנביא. החזן ניגש למקום ומשם נושא את תפילתו.

ריהוט לבתי כנסת

העיצוב של עמוד החזן

עמוד החזן הוא עמוד מעוצב. הוא נועד להיות בולט ולהדגיש את המקום בו יעמוד החזן ויתפלל. במידה וארון הקודש עשוי מעץ מלא גם העמוד לרוב ייעשה מעץ מלא. גם בעניין הצבע וסגנון העיצוב תהיה התאמה בין עמוד החזן לארון הקודש. לרוב יחרטו או יטביעו פסוק מתאים על העמוד. רווח לחרוט את הפסוק 'שיוויתי ה' לנגדי תמיד'.

היכן מזמינים עמוד חזן?

אם הנכם מעוניינים להזמין עמוד חזן לבית הכנסת חשוב כי תדעו שיש חברות מומחיות בתחום זה. ככלות הכול המראה של בית הכנסת מושפע בצורה ישירה מהרהיטים הקבועים בו. ועמוד החזן הוא לדעת כולם חלק מרכזי בעניין. לכן יש לאתר חברה מקצועית אשר עוסקת בתחום הקמת ארונות קודש ועמודי חזן לבתי כנסת. חברה כזו תוכל להציע לכם הצעות שונות ולהציג בפניכם דגמים של עמודים שיוכלו להתאים לבית הכנסת שלכם.

המחיר של העמוד

בכל בית כנסת מחפשים כיצד לפאר ולרומם את בית ה'. ואכן, המחיר הוא לא תמיד שיקול, כי חשוב המראה, ההתאמה והאיכות של המוצר. ואכן, במרבית בתי הכנסת בוחרים חומרי גלם איכותיים מאוד. כמו כן נבחרים דגמים מרהיבים ועיצובים נהדרים אשר תורמים למראה בית הכנסת משלהם. התוצאה מדברת בעד עצמה ובהחלט מספרת על השגת התוצאה. הגודל של העמוד, הגובה והרוחב שלו משפיעים אף הם על המחיר, בגין כמות חומר הגלם והעבודה הכרוכה בייצור העמוד.

דיוק ושלימות

בתחום זה של ייצור רהיטים ייחודיים לבתי כנסת חשוב לתת את הדעת לדיוק מקסימלי. כיוון שהחריטות וההטבעות חייבים להיות מדויקים כיאות כדי שהמראה שיתקבל יהיה מושלם. כאשר מדייקים היטב וחותרים לשלימות התוצאה אכן ממלאה את תפקידה!

קראו גם על: ריהוט מוסדי הוד והדר

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית סקייטבורד לילדים
עבור אנשים מסוימים, סקייטבורד הוא תחביב ולא ספורט. אבל חשוב להביא את הילדים שלך לספורט. תעשיית...
קרא עוד »
יונ 22, 2022
אינסטלטור מומלץ יצאת צדיק
התעוררתם באמצע הלילה ומצאתם את עצמכם מוקפים במים? מחממים את דוד השמש במשך שעות ללא תוצאה? סימנים אלה...
קרא עוד »
מרץ 13, 2018
צמחים שמתאימים לגדול במים
צמחי מים הם תוספת יפה לכל סביבה פנימית. הם דורשים פחות תחזוקה מצמחי בית טיפוסיים ואין צורך להשקות...
קרא עוד »
ינו 07, 2023