פיזיותרפיה אחרי אירוע מוחי

מדובר על מה שאין מנוס ממנו והוא באמת מחויב המציאות. אנחנו מדברים על תהליך בו למעשה אנחנו צריכים ללמד את הגוף מחדש כיצד לבצע שורה ארוכה של פעולות כדי להגיע למצב בו הגוף היה לפני שהאירוע פרץ והתגלגל. אירוע מוחי, למי שלא מכיר את התחום לעומק, הוא אירוע בו ברגע מסוים דם לא זורם למוח באופן תקין מה שמוביל לירידה בתפקוד של המוח ובפגיעה שלעיתים היא ממשיכה ומלווה את המטופל לאורך זמן ולעיתים היא כזו שניתן לעזור לה להיעלם לחלוטין, תלוי במקרה. 

הרבה פעמים פיזיותרפיה נדרשת שכן אנחנו מדברים על כך שלאורך האירוע, כאשר המוח מפסיק להזרים דם למוח, חלקים מסוימים בגוף, בכפוף למקרה הספציפי ובחלק בו נגרם הנזק, מפסיקים לעבוד כרגיל. באופן טבעי. המטרה של פיזיותרפיה אחרי אירוע מוחי זה כמו ללמד מחדש את אותם האיזורים שנפגעו בגוף איך לעבוד שוב. לעיתים אנחנו יכולים לראות כיצד הפיזיותרפיה היא עבור איברים שלא עבדו לאורך תקופת זמן מסוימת וצריכים לחזור ולפעול כרגיל ואם זה משום שמדובר על איברים שצריך פשוט להזכיר להם מחדש מה לעשות. 

הצלחתו של התהליך היא תלויה בעבודה של המטופל

המטופל הוא הרבה פעמים מי שצריך 'לתת עבודה'. מי שצריך לעבוד כדי לאפשר לאיברים שלו ממש כמו להיזכר מחדש. הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות כיצד המטופל הוא זה שעל ידי כוח רצון ונחישות מגיע לתואות גבוהות יותר. שכן פיזיותרפיה זה למעשה ביצוע חוזר ונשנה של תרגילים שוב ושוב עד לקבלת התוצאה הסופית והטובה ביותר. 

חשוב שיהיה שם מטפל מקצועי

טיפול פיזיותרפיה כחלק מתהליך שיקום אירוע מוחי הוא לא קל מבחינה נפשית ובכלל. לכן כל כך חשוב שמי שיהיה שם הוא איש מקצוע מעולה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חנות מזרנים לילדים
כהורה, אתה שואף לספק את הטוב ביותר עבור ילדך, וזה כולל להבטיח שיש לו שינה רגועה ומרעננת בכל לילה. מרכיב...
קרא עוד »
יול 06, 2023
החלפת צילינדר
הגיע הזמן לשדרג את הביטחון שלכם ושל המשפחה שלכם ולעבור לצילינדר בטוח ואיכותי בדלת שלכם. כמובן שאתם...
קרא עוד »
אוג 29, 2017
הרב שמואל טל – מנהיג קהילת ״תורת החיים״
ראש הישיבה ומנהיג קהילת ״תורת החיים, הרב שמואל טל, זהו רב עם גישה מאוד מיוחדת לאתגרים אשר תקפים בימינו...
קרא עוד »
יונ 14, 2022