פסיכולוגית בקריות- התמודדות עם התקפי חרדה

מהם התקפי חרדה? מהם הסימפטומים הנלווים אליהם? מהם הגורמים להתקפי חרדה וכיצד טיפול קוגנטיבי-התנהגותי בליווי פסיכולוגית בקריות או בכל מקום אחר בארץ יוכל לסייע לכם להתמודד עם התקפי החרדה? על כך ועוד בשורות שלפניכם. 

התקפי חדרה הינם התקפי פחד ו/או פאניקה הנמשכים בין 10 דקות למספר שעות בודדות. התקפים אלו מלווים בתחושות חדרה עזות והם מלווים בחלק גדול מהמקרים בתסמינים פיזיים המשתקים את גוף האדם החווה אותם. התקפים אלו עלולים להתרחש בכל גיל ובקרב כל שכבות האוכלוסייה, והם מתוארים על ידי האנשים החווים אותם כחוויה נפשית ופיזית מאיימת ומשתקת.

בנוסף לתחושות הפחד העזות הנלוות להתקפי החדרה, התקפים אלו מלווים בלא מעט תסמינים פיזיולוגיים הכוללים בין היתר: דופק מהיר ודפיקות לב מואצות וחזקות, הזעה ורעד בכל אזורי הגוף, בחילות, סחרחורות, כאבים עזים באזור החזה, תחושת נימול באיברי גוף שונים, גלי חום, צמרמורות ועוד. במהלך התקף החדרה, האדם החווה אותם עלול לחוש תחושת ניתוק מהמציאות ופחד מאיבוד שליטה או שיגעון.

חשוב שתדעו: בחלק גדול מהמקרים, אנשים החווים התקפי חדרה אליהם נלווים אחד או יותר מהסימפטומים המופיעים לעיל, מפרשים את ההתקף אותו הם חווים כהתקף לב, ולכן, במקום לפנות לשירותי פסיכולוגית בקריות לצרכי תחילת טיפול להתמודדות עם מצבי חרדה ופאניקה הם נעזרים בשירותי חירום ואף מזעיקים אמבולנס מתוך החשש לחייהם.

מהם הגורמים להתקפי חרדה? stress-391657_1280

התקפי חרדה קשורים לפעולתה של המערכת הסימפתטית האמורה להכין את גופנו להתמודדות עם מצבי אלימות ופחד. בין יתר הגורמים העיקריים להתרחשותם של התקפי חרדה תוכלו למצוא: גורמים ביולוגיים והפרעות נפשיות ופסיכיאטריות שונות, פוביה, גורמי לחץ סביבתיים, אובדן אדם קרוב או הקשר עימו, עומס וסטרס בחיי היומיום, נטילת יתר של חומרים מעוררים ותרופות ועוד.

הטיפול בהתקפי חדרה

אנשים החווים התקפי חדרה תדירים עלולים לסבול מהפרעות חרדה, ולכן מומלץ לכל אחד ואחת מהם לבחון את הנושא לעומק באמצעות אבחנה הנערכת על ידי פסיכולוגית בקריות או בכל מקום אחר בארץ. במקביל, אנשים הנאלצים להתמודד עם התקפי חרדה מופנים ברוב המקרים לקבלת טיפול פסיכולוגי במסגרת הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי. טיפול זה נחשב לטיפול המועיל ביותר להתמודדות עם מצבי חרדה, פאניקה ופחד, והוא משלב בתוכו רכישת ידע בכל הנוגע להתקפי החרדה והתמודדות מנטאלית ונפשית אל מול מצבי חרדה, פחד ופאניקה.

הטיפול עצמו מלווה על ידי פסיכולוגית בקריות או בכל מקום אחר בארץ, והוא מורכב מחשיפת המטופל לגירויים שונים המאיימים עליו ומניעת תגובתו ההתנהגותית אליהם, וזאת לצרכי מניעת מצבי בהלה וחרדה. לאורך הטיפול, המטופל לומד להתמודד באופן עקבי ושיטתי עם תחושות הפחד המשתקות את גופו באמצעות נקיטת סדרת פעולות כאלו ואחרות המותאמות לו באופן פרטני בהתאם לתגובותיו לגירויי הפחד ותחושות החרדה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת התוכנית של הגנרטור: מדריך המומחים שלך לקבלת החלטה מושכלת
בעולם העכשווי, גנרטורים עומדים כמגדלור של חוסן, המבטיחים אספקת חשמל רציפה גם מול שיבושים בלתי צפויים....
קרא עוד »
ספט 27, 2023
ייעוץ לכלכלת בית
כלכלת המשפחה היא המונח המשמש לתיאור הקשר הכלכלי בין משפחה למשק הבית שלה. הוא מורכב בדרך כלל מכל בני...
קרא עוד »
אוג 28, 2022
כל מה שרציתם לדעת על טויוטה מוסך מורשה
יש לכם טויוטה בפעם הראשונה בחיים? רוצים לטפל בה כמו שצריך ולדאוג לכך שיהיה לכם כמה שיותר נוח ונעים...
קרא עוד »
ספט 04, 2018