ניתוח הקטנת אף – מתי עורכים אותו?

ניתוח הקטנת אף הוא הליך קוסמטי שנועד לעצב מחדש ולשנות את גודל האף להשגת מראה פנים מאוזן והרמוני יותר. אפשרות כירורגית פופולרית זו זכתה למשיכה משמעותית בקרב אנשים שאינם מרוצים מהגודל, הצורה או הפרופורציות הכלליות של האף שלהם. במאמר זה, נבדוק מה כולל ניתוח הקטנת אף ומתי הוא מבוצע בדרך כלל.

מהו ניתוח להקטנת אף?

מדובר על הליך כירורגי שמטרתו לשנות את הגודל, הצורה והמבנה של האף. ניתוח כזה יכול לתת מענה לבעיות שונות, כמו אף גדול או א-סימטרי, גיבנת בולטת על הגשר, נחיריים רחבים או קצה אף צנוח. בנוסף, ניתוח אף יכול לתקן בעיות נשימה הנובעות מחריגות מבניות, מה שהופך אותו להליך קוסמטי ותפקודי כאחד.

כיצד הניתוח מתבצע?

ניתוח הקטנת אף מבוצע בדרך כלל על ידי מנתח פלסטי מוסמך וניתן לבצעו בגישה פתוחה או סגורה. הטכניקה הפתוחה כוללת ביצוע חתך של הרקמה שבין הנחיריים, והיא מספקת גישה ישירה למבני האף. לעומת זאת, הטכניקה הסגורה כוללת חתכים שנעשו בתוך הנחיריים, ללא צלקות חיצוניות נראות לעין.

לאחר ביצוע החתכים, המנתח מעצב מחדש את סחוס האף והעצם, מסיר רקמות עודפות או מוסיף שתלים כדי להשיג את הפרופורציות הרצויות. לאחר מכן, העור עטוף מחדש על המסגרת החדשה, ותפרים משמשים לסגירת החתכים. ההליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית וניתן להשלימו תוך מספר שעות.

מתי נכון לעשות ניתוח הקטנת אף?

ההחלטה לעבור ניתוח להקטנת אף היא אישית ביותר ויש לשקול אותה היטב בטרם עושים זאת. אמנם אין הגבלת גיל מוחלטת להליך, אך חיוני לוודא שמבני האף התבגרו במלואם לפני הבחירה בניתוח אף. עבור רוב האנשים, זה אומר לחכות עד סוף שנות העשרה או תחילת שנות העשרים כאשר האף הגיע לגודל הבוגר שלו.

יתר על כן, הזמן האידיאלי לניתוח הקטנת אף הוא כאשר אדם בריא פיזית, מוכן רגשית ויש לו ציפיות ריאליות לגבי התוצאה. לכן זה חיוני לתקשר בפתיחות עם מנתח פלסטי מיומן לגבי שינויים רצויים, חששות וסיכונים פוטנציאליים.

מידע נוסף באתר של ד"ר מרקוס הראל >>>

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אוהב להיות בבית? מסחר בשוק ההון מהבית עם ביג שוט
אין זה סוד שיותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות לעבוד מהבית וכן, דברים שבעבר היו צריכים לבצע דרך...
קרא עוד »
אפר 04, 2019
קשיי דיבור אצל ילדים – מה עושים
קשיי דיבור אצל ילדים מתגלים בדרך כלל כבר בשלב מוקדם יחסית. בדרך כלל הגננת מעדכנת את ההורים, כי הילד...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017
איך בוחרים דלתות פנים
חלק אינטגרלי מכל בית ומשרד הוא ההפרדה של כל חלק בחלל על ידי שימוש בדלת פנים יעילה ויפה. ברגע בו נכנסים...
קרא עוד »
מרץ 20, 2019