משפחה חדשה הורות משותפת

הרצון למשפחה זה משהו שמלווה אנשים רבים במגזרים רבים ובגילאים שונים, ואכן יש אנשים אשר מצליחים להקים משפחה בדרך הרגילה והמוכרת יותר של זוג מכיר, מתחתן ומביא לעולם ילדים. יחד עם זאת, יש מצבים בהם הדרך הרגילה אינה מצליחה והורות משותפת היא פתרון מושלם לאנשים אשר רוצים ילדים ללא זוגיות "סטנדרטית".

מה אומר המושג הורות משותפת

הורות משותפת זהו פתרון לאנשים אשר רוצים להיות הורים אשר אין להם בן זוג ומבחינתם נושא של פונדקאות, תרומת זרע או ביצית אינו פתרון מתאים. מדובר על אנשים אשר באמצעות תהליך מיוחד פוגשים פרטנר או פרטנרית עמו הם מביאים ילד לעולם ואותו הם מגדלים יחד, כל זאת מבלי לחלוק את חייהם האישיים והזוגיים אלא רק הורים משותפים.

מה מיוחד בהורות משותפת

בין הפתרונות המוכרים מאוד בכל מה שקשור להבאת ילדים לעולם שלא במסגרת זוגית "רגילה" אפשר למצוא פונדקאות לזוגות חד מיניים גבריים או תרומת זרע לאישה שהיא לבד או במערכת יחסים חד מינית, אך יש אנשים שהפתרונות הללו אינם מתאימים להם בין אם כי הם לא רוצים או לא יכולים להיות הורה יחיד או שהם מעוניינים שלילד שלהם יהיה הורה שותף פעיל מהמין השני ואת זה נותן הפתרון של הורות משותפת.

מהו התהליך של הורות משותפת

תהליך של הורות משותפת כולל לרוב היכרות ראשונית והחלטה כי החיבור הזה נכון ומתאים לשני הצדדים. במידה ואכן יש חיבור ורצון, ההמלצה היא לערוך הסכם מסודר המסדיר את כל הנושאים והדברים החשובים והמהותיים כולל החלטה על הדרך בה יושג ההיריון, מי יכול להיות נוכח בבדיקות ובלידה, מקום מגורים של כל אחד מההורים, מזונות, הסדרי ראיה ושלל נושאים קריטיים להצלחה של השותפות המיוחדת הזו. כל הסכם מועבר לבית המשפט לאישור עם לידת הילד ורק אז הוא נכנס לתוקף מבחינה חוקית.


למידע בנושא משפחה חדשה הורות משותפת לחצו על הלינק.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם חתולים בייתים יכולים לטייל בחוץ?
חתול בית הוא חבר אמתי לחיים. כל מי שהחליט על המהלך הזה מדווח על חוויה מיוחדת שאין חיית מחמד שמספקת...
קרא עוד »
מאי 30, 2019
מכירת עבודות אקדמיות – יש בזה כסף?
שוק ההשכלה הגבוהה בצמיחה מתמדת וכל שנה צומח מספר הסטודנטים. מכללות וקמפוסים נפתחים, אוניברסיטאות...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
תיקון בגדים – רק עם תופרת מקצועית
טוב לדעת כי תיקון בגדים הפך למקובל בכמה וכמה מקרים. למשל, כאשר חולצה יפה, חצאית, גופיה או מכנס נפרמו....
קרא עוד »
דצמ 15, 2021