כיצד קובע אבחון moxo את רמת הפרעת הקשב והריכוז שלכם?

אבחון moxo

הפרעות קשב וריכוז הפכו להיות דבר די נפוץ ומקובל אבל כדי לדעת שילדכם אכן סובל מהפרעה מהסוג הזה, חייבים לאבחן זאת בצורה מקצועית. אבחון moxo הנו מבחן חדשני המסייע לאבחן הפרעות קשב וריכוז מסוגים שונים.

המבחן נוסה מחקרית בארץ וגם בעולם והוא משלב כל מיני מסיחים בזמן האבחון המאפשרים לבחון את רמת הקשב והריכוז של הנבחן. חשוב להבין שמצד אחד הפרעות קשב וריכוז פוגעות בתפקוד של ילדנו במסגרות חינוכיות וחברתיות מסוגים שונים אך יחד עם זאת לא מדובר במשהו שאי אפשר לטפל בו וככל שפונים לאבחון וטיפול במצב בגיל צעיר כך הילד יוכל להשתלב בצורה טובה יותר וניתן יהיה לסייע לו בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ולאפשר לו להתגבר על הקושי בצורה הטובה ביותר.

השאלה היא כיצד קובע אבחון moxo את רמת הפרעת הקשב והריכוז של ילדכם?

בעיקרון, כדי לבחון הפרעה מהסוג הזה צריך לראות כיצד התלמיד מגיב בזמן אמת. המבחן נעשה בעזרת מחשב ופרט לבחינת רמת הפרעת הקשב המטרה שלו היא גם לאפשר בניית תכנית שתסייע לתלמיד להתמודד עם אותן בעיות מהן הוא סובל.

על ידי בחינת יכולות הקשב והריכוז של הנבדק ניתן לבדוק כיצד התלמיד מגיב לאותם מסיחים קוליים וגירויים נוספים, הנחשפים בזמן המבחן ואז ניתן לראות עד כמה אותו תלמיד קשוב, עד כמה הוא אימפולסיבי, באיזו רמה הוא בולם פעילויות מיותרות בזמן המבחן מה שמעיד על רמת ההיפרקאטיביות שלו ועד כמה התלמיד מהיר בזמן התגובה שלו. השקלול של המרכיבים האלה מאפשר לנו לבנות פרופיל קשב, לאבחן את ההפרעה ואת רמת הקושי שלה וכך כאמור להתאים תכנית טיפול מתאימה.

למעשה, על ידי בחינת התגובות של התלמיד בזמן אמת ניתן לדמות את המבחן לזמן אמיתי ולראות כיצד התלמיד מתמודד עם משימות ומהם הקשיים שלו. לאחר המבחן עורכים דו״ח מסכם שמסייע לנו להשוות את יכולות הנבדק ליכולות של נבדקים אחרים הדומים לו מבחינת מאפיינים כמו גיל ומגדר אז במידה וקיים עיכובים התפתחותיים, לאתר אותם ולהתייחס אליהם בצורה המקצועית ביותר. חשוב לציין כי המבחן לא בא להחליף אבחון פסיכולוגי.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הסיבות לעשות ניתוח לייזר בעיניים
נמאס לך להיות תלוי כל כך במשקפי הראיה שלך? אתה לא יכול לסבול את זה שאפילו באמצע הלילה אתה חייב להרכיב...
קרא עוד »
דצמ 15, 2016
מה תקבלו בתהליך ייעוץ בנייה ירוקה למגורים?
האם באזור שלכם בנייה ירוקה זה חובה? אם כן, כדאי שתפנו לקבלת ייעוץ. בנייה ירוקה זה תחום שכולל הרבה ידע...
קרא עוד »
נוב 25, 2020
הובלת מנוף בתל אביב
אם הדירה שאתם עוזבים בקרוב נמצאת במקום שהגישה אליה מורכבת, או שחלק מהציוד שלכם לא עובר דרך הדלת, נשאלת...
קרא עוד »
ינו 22, 2018