רשלנות רפואית

הבריאות הינה בין הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על איכות חיינו, אם לא הגורם הכי חשוב. בריאות איתנה מעניקה לאדם שקט נפשי, אפשרות להיות בטוח ורגוע ויכולת לבצע אינספור פעולות מבלי להזדקק לאחרים ומבלי להישען עליהם. יחד עם זאת, ישנם מקרים לא רצויים ולא צפויים בהם עלינו להתמודד עם מחלות קשות ופתאומיות ולפתע – אנחנו מוצאים את עצמנו תלויים בחסדיהם של רופאים שעל טיבם איננו יכולים לעמוד.

מקרים רבים אינם מסתיימים כפי שרצינו. בסופו של יום, גם רופאים הם בני אדם ולמרות רצוננו העז לתת בהם את כל ביטחוננו, ולא פחות חשוב מכך, הרצון העז שלהם לבצע את עבודתם כפי הנדרש, ישנן טעויות לא רצויות ולא צפויות. שלא כמו בכל מקרה אחר בו הטעות יכולה להסתיים בתיקון נוסף או בפיצוי כללי – לגוף שלנו אין תחליף. בין אם מדובר באברים פנימיים או באברים חיוניים לתפקוד שלנו, במחלות אקוטיות או בניתוחים רפואיים וקוסמטיים שיצאו משליטה או לא התבצעו בדרך הטובה ביותר – אין פיצוי אמיתי שיכול להחליף את אברי הגוף ואת קיומנו החיוני כל כך.

במקרים אלו אנו ניצבים בפני שוקת שבורה – מחד, זהו גופנו שעלינו לטפל בו והמטפל הוא כביכול הרופא ומאידך – הרופא הוא זה אשר פגע בנו ואיך נוכל לתת בו את האמון שוב? מקרים כאלה אינם פשוטים ומצריכים התמודדות מקצועית של איש מקצוע המתמחה בבעיה. כך למשל, במקרה של רשלנות רפואית בהריון, אנו מוצאים את עצמנו שבורים, מאוכזבים ולא ממש יודעים אל מי לפנות.

בין אם מדובר בהולדה המביאה למומים ביילוד, בין אם מדובר בתהליך לא מקצועי או בטעות בתהליך – את הנעשה אין להשיב ובמקרים רבים הנזק קשה מנשוא. במקרים אלו, לא ניתן אמנם לתקן את המצב ולהשיב אותו לקדמותו אולם יחד עם זאת, יש לבחון את כל הנתונים ולבחון מה מידת האחריות של הרופא ולפיכך, לתבוע את האחריות ממנו. 

גם רשלנות רפואית בתהליכי פוריות מצריכה היערכות מקצועית של עורכי דין מתאימים המתמחים בתחום הספציפי. במקרים רבים, הזוגות המגיעים לטיפולי פוריות כבר נמצאים במצב לא קל ומבקשים הקלה באמצעות התהליכים הטכנולוגיים המתקדמים הקיימים כיום.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך נפרדים ממשקפי הראיה פעם אחת ולתמיד?
אתם מרכיבים משקפי ראיה מזה שנים ולא זוכרים את עצמכם בכלל בלעדיהם? אם כך, יכול להיות שעכשיו הגיע הזמן...
קרא עוד »
מאי 17, 2017
פיתוח כישרון: תובנות מפתח לצמיחת עובדים ומנהלים
בנוף המתפתח של עולם התאגידים, התפתחות העובדים והמנהלים עומדת כאבן יסוד להצלחה. היבט מכריע זה לא רק...
קרא עוד »
ינו 20, 2024
קלינאית תקשורת
קלינאית תקשורת היא הנה אשת מקצוע העוסקת בתחום הרפואי של בעיות וקשיים של אנשים בהיגוי נכון, ליקוי...
קרא עוד »
פבר 24, 2016