עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

נקלעתם לפגיעה עקב רשלנות רפואית מצד רופא המשפחה שלכם? זו למעשה אחת מאותן עוולות שאי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור אבל אפשר בהחלט לברר את גודל הפגיעה. עורך דין רשלנות רפואית יודע בדיוק מה אתם צריכים והוא רוצה לספר לכם מה קורה כתוצאה מאבחון מאוחר. נשמע לכם מוכר? האם אתם או יקיריכם שקעתם בסכנה גדולה עקב רשלנות? עורך דין רשלנות רפואית יספק לכם את כל התשובות שיבהירו לכם את הכול.

כפי שהבנתם, המון אנשים נקלעים לתביעות רשלנות רפואית מצד רופא משפחה, חלק גדול מוגש נוכח העובדה כי נמסר אבחון מאוחר שיצר מחלה שסכנה אתכם או את יקיריכם. כדי שזה לא יקרה בשנית, בואו נדבר על תחומי הרשלנות הרפואית אל מול רופא המשפחה שלכם.

מה תפקידו של רופא המשפחה?

כאשר יש בעיה, פונים אל רופא המשפחה, למעשה, לא מעט אנשים תולים את ביטחונם ברופא ומצפים כי יעשה הכול בכדי למגר תחלואה או חשד. הרופא, אמור לבצע עבודתו נאמנה תוך כדי עמידה נוקשה בהיבטים רפואיים נכונים ומכאן שעליו להקפיד ולהבטיח כי המטופל יקבל את מלוא השירות. מה קורה כאשר הרופא לא בודק כראוי תלונת מטופל ומחליט על טיפול שלא רק שאיננו מועיל או אפילו גורע? תפקידו של רופא המשפחה להיות סוג של שומר על החולה ולמרות שאין מצופה ממנו להיות מומחה בכול, הוא אמור לכל היותר לאבחן נכון ולשלול אבחנות שאינן מתאימות או מסכנות. מה קורה כאשר הדברים אינם מתנהלים כפי שהם והרופא חורג מהגדרתו? מאבחן שגוי ומגלה כי המטופל שלו סובל מהחמרה?

מתי צריך להגיש תביעה על רשלנות רפואית?

רופא משפחה אחראי לספק טיול רפואי ותרופתי מתאים ולהשגיח במקביל על שיפור או הדרדרות במצב המטופל. כמו כן, על הרופא להזהיר על סיכונים כרוכים וכמובן לתעד ולרשום באופן מלא ומדויק את כל דרכי הטיפול מתחילתם ועד נכון לתאריך העכשווי. רופא משפחה יכול לטעות ומאידך, חשוב לעשות הפרדה בין טעות לבין רשלנות רפואית. כאשר מתקיים חשד של רשלנות רפואית, נכנס לתפקידו עורך דין רשלנות רפואית ותפקידו לבחון באופן ראשוני את המקרה ולהמליץ להמשך בדיקה או לקבלת חוות דעת רפואית נוספת.

בסיכום דברים, כאשר פונים לתביעה שמקורה ברשלנות רפואית, עתידים לגלות כי ההליך עלול להימשך זמן ארוך, לעיתים מספר חודשים ויש מצבים של שנים. אז מתי כדאי לתבוע ומה כדאיות התביעה?

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספרי אור החיים ספרי קודש
ספרי הקודש היהודיים הם נכסי צאן ברזל של העם היהודי. במשך אלפי שנים ישבו יהודים בכל רחבי העולם והגו...
קרא עוד »
פבר 20, 2022
מה דרוש כדי להיות מעצב לוגו לעסקים?
מעצב לוגו מתמחה בהכנת לוגו מתאים ומושלם לבית העסק, וכזה אשר יקלע לטעמו של המנהל ויצור את העניין...
קרא עוד »
אוג 26, 2020
מה חשוב לדעת לפני רכישת מיטות נוער
מיטות הנוער הן סוג המיטות הפופולרי ביותר בעולם. הן קלות להתקנה והן לא גדולות מדי כדי להעביר אותם...
קרא עוד »
יול 16, 2022