כספים אבודים

החיים היו יכולים להיות הרבה יותר קלים אם היה לנו מעקב מדוקדק יותר על הכספים שלנו בכל רגע נתון. אך המצב הוא שונה, ואם רק נפנה קצת יותר זמן אנו עשויים לגלות שורה של פיקדונות, חסכונות וקרנות פנסיה שעל הקיום שלהם לא ידענו דבר. לשם כך עומדים לרשותנו מנועי חיפוש עבור כספים אבודים.

כספים אבודים מהם

קיימים סוגים שונים של כספים אבודים. נציג כמה מהם:

  • כספי ירושה – הירושה לא מגיע רק דרך האנשים הקרובים אלינו כמו הורים. אם נחפש לעומק, נוכל אולי לגלות כי קרוב משפחה רחוק הוריש כספים לבני משפחתו הרחבה. אז אם אתם שומעים שהדודות מתפארות בירושה שקיבלו מבן משפחה רחוק, כדאי לבדוק אם אין כספי ביטוח חיים שמגיעים גם לכם.
  • הפרשות פנסיוניות – כל הפרשות כספים במסגרת קרן השתלמות, קרן פנסיה או קופת גמל שמהם שכחתם כאשר עזבתם מקום עבודה קודם. תוכלו להבחין בקרנות פנסיוניות נידחות בתלושי המשכורת שלכם או לאתר את שמותיהן במנועי החיפוש.
  • חסכונות בבנק – לרוב, הבנקים לא אוהבים להזכיר לכם זאת, אך לעתים תגלו שיש לכם כספים "רדומים" בחשבון הבנק שלא נעשה בהם שימוש במשך מעל ל-10 חודשים. לעתים נציגי הבנקים הם אלה שניסו להשיג אתכם, אך אתם לא הייתם זמינים טלפונית.שיעורי עזר במתמטיקה

מה אפשר לעשות עם הכסף האבוד?

כספים אבודים הם סיבה למסיבה, אך לפני שאתם חוגגים על הכסף שמצאתם, כדאי שתיקחו בחשבון כמה דברים. כאשר אתם כבר יודעים את סכום הכסף המגיע לכם קבלו את ההחלטה החשובה מכול: מה לעשות בכסף? לרשותכם עומדות כמה אפשרויות. ניתן למשוך את הכסף. אם אתם רוצים לעשות כן, שימו לב שלא גובים ממכם קנס גבוה מדיי. אפשרות נוספת היא לחסוך את הכסף לרכישת רכב או דירה. בנוסף, ניתן להשאיר את הכסף בתכנית הקיימת ולעקוב אחריו מדי פעם בפעם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושה לוכד נחשים
אנשים רבים מופתעים לראות נחש בסביבת הבית שלהם או חלילה בתוך הבית שלהם. רבים חושבים שנחשים חיים רק...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
גאדג'טים ממותגים עם לוגו העסק
כאשר עולם הפרסום התחיל לעשות שימוש יותר ויותר נרחב באינטרנט רבים ניבאו כי זה יהיה הסוף לאמצעי פרסום...
קרא עוד »
אוג 24, 2018
מה ההבדל בין הגהה לעריכה לשונית?
לקראת הוצאה של טקסט כלשהו לאוויר העולם התוכן אמור לעבור תהליכים מסוימים אשר יתאימו אותו לכללים. יש...
קרא עוד »
נוב 10, 2019