עריכת דין בישראל

בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר עוסקים בתחומים שונים. בין אם הסתבכתם בפלילים, עברתם חלילה תאונת דרכים, הוציאו עליכם דיבה, אתם מתכוונים לרכוש דירה חדשה וכו', תמיד טוב שיהיה עורך דין מקצועי לצדכם. אחד מהתחומים החמים בשנים האחרונות שמעסיקים רבות את תושבי ישראל הוא ענף הנדל"ן. בכל פעולה שקשורה בנדל"ן ומקרקעין מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה.

עורכי דין בישראל

במדינת ישראל ישנם עורכי דין רבים. במדינת ישראל רשומים למעלה מ77 אלף עורכי דין. לא כל מי שרשום כעורך דין אכן עוסק במקצוע זה, אך ממי שכן רשום, הם פותחים משרדים ועובדים כעצמאיים, חלקם עובדים כשכירים בתוך משרדי עורכי דין, ויש כאלה שמעניקים ייעוץ משפטי לחברות. בנוסף, ישנם עורכי דין המועסקים על ידי המדינה, בין אם בפרקליטות הצבאית, בסנגוריה הציבורית ובשאר משרדי הממשלה השונים.

מה הם התנאים בהם יש לעמוד כדי להיות עורך דין?

בכדי להיות עורך דין בישראל, יש צורך לעמוד בשלושה תנאים עיקריים:
* ללמוד משפטים במוסד להשכלה גבוהה בין אם זה באוניברסיטה, מכללה ציבורית או מכללה פרטית.

* התמחות של לפחות שנה וחצי לקראת סיום הלימודים. ההתמחות תתבצע בפיקוח והנחייה של עורך דין ותיק מהתחום.

* מעבר של בחינות מטעם לשכת עורכי הדין. הבחינות נערכות בסיום תקופת ההתמחות של העורך דין לעתיד. יש לעבור שתי בחינות, בחינה אחת בכתב והשנייה בעל פה. בשנים האחרונים אנו עדים לכך שנבחנים רבים לא מצליחים לעבור את בחינות הסף.

ייצוג על ידי עורך דין – מותרות או חובה?

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שאנשים רבים מעדיפים להשתמש בשירותים השונים של עורכי הדין. עורכי הדין באשר הם בקיאים בחוקי המשפט, ולכן אדם שמגיע אל בית המשפט או נתקל בסוגיה מסוימת, רצוי מאוד שיתייעץ בשירותיו של עורך דין, שכן במידה ולא יעשה זאת, ההשלכות עלולות להיות קשות. למשל, אדם מחליט לרכוש דירה בירושלים. במידה והוא לא יתייעץ עם עורך דין בירושלים על החוזה עליו הוא עומד לחתום לצורך רכישת הדירה, בעתיד הוא עלול להפסיד כסף רב. ניתן לומר שאם בעבר שימוש בשירותים של עורכי דין נחשבו למותרות, היום במקרים רבים הם נחשבים לחובה.

לסיכום

כמות עורכי הדין בישראל ביחס לאוכלוסייה היא מהגבוהות בעולם. עומדים בפני סוגיה מורכבת כמו גירושין בהסכמה או תיק פלילי מסובך? אל תשברו את הראש יותר מדי, שכרו את שירותיו של עורך דין מקצועי שיסייע לכם מאוד.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשלוט בעסקה ולא היא בך
אריה גולדין נחשב לאחד היועצים הבכירים ביותר בשוק ההון. מדובר על אדם בעל וותק וניסיון רב שנים בתחום,...
קרא עוד »
יול 15, 2019
איך בוחרים חברה לפירוק רכבים
פירוק רכב הוא תהליך בו מסירים את תכולת המכונית, כגון המנוע, הגוף והגלגלים שלה. שימוש בחברת פירוק רכבים...
קרא עוד »
מאי 29, 2023
התפתחות ילדים – למה לשים לב?
התפתחות ילדים יכולה להגיע בקצב שונה וחשוב מאוד להבין זאת אם אתם לא מבינים מדוע הילד שלכם מתעכב מעט...
קרא עוד »
ספט 07, 2016