עריכת דין בישראל

בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת ניתן למצוא עורכי דין רבים אשר עוסקים בתחומים שונים. בין אם הסתבכתם בפלילים, עברתם חלילה תאונת דרכים, הוציאו עליכם דיבה, אתם מתכוונים לרכוש דירה חדשה וכו', תמיד טוב שיהיה עורך דין מקצועי לצדכם. אחד מהתחומים החמים בשנים האחרונות שמעסיקים רבות את תושבי ישראל הוא ענף הנדל"ן. בכל פעולה שקשורה בנדל"ן ומקרקעין מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה.

עורכי דין בישראל

במדינת ישראל ישנם עורכי דין רבים. במדינת ישראל רשומים למעלה מ77 אלף עורכי דין. לא כל מי שרשום כעורך דין אכן עוסק במקצוע זה, אך ממי שכן רשום, הם פותחים משרדים ועובדים כעצמאיים, חלקם עובדים כשכירים בתוך משרדי עורכי דין, ויש כאלה שמעניקים ייעוץ משפטי לחברות. בנוסף, ישנם עורכי דין המועסקים על ידי המדינה, בין אם בפרקליטות הצבאית, בסנגוריה הציבורית ובשאר משרדי הממשלה השונים.

מה הם התנאים בהם יש לעמוד כדי להיות עורך דין?

בכדי להיות עורך דין בישראל, יש צורך לעמוד בשלושה תנאים עיקריים:
* ללמוד משפטים במוסד להשכלה גבוהה בין אם זה באוניברסיטה, מכללה ציבורית או מכללה פרטית.

* התמחות של לפחות שנה וחצי לקראת סיום הלימודים. ההתמחות תתבצע בפיקוח והנחייה של עורך דין ותיק מהתחום.

* מעבר של בחינות מטעם לשכת עורכי הדין. הבחינות נערכות בסיום תקופת ההתמחות של העורך דין לעתיד. יש לעבור שתי בחינות, בחינה אחת בכתב והשנייה בעל פה. בשנים האחרונים אנו עדים לכך שנבחנים רבים לא מצליחים לעבור את בחינות הסף.

ייצוג על ידי עורך דין – מותרות או חובה?

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שאנשים רבים מעדיפים להשתמש בשירותים השונים של עורכי הדין. עורכי הדין באשר הם בקיאים בחוקי המשפט, ולכן אדם שמגיע אל בית המשפט או נתקל בסוגיה מסוימת, רצוי מאוד שיתייעץ בשירותיו של עורך דין, שכן במידה ולא יעשה זאת, ההשלכות עלולות להיות קשות. למשל, אדם מחליט לרכוש דירה בירושלים. במידה והוא לא יתייעץ עם עורך דין בירושלים על החוזה עליו הוא עומד לחתום לצורך רכישת הדירה, בעתיד הוא עלול להפסיד כסף רב. ניתן לומר שאם בעבר שימוש בשירותים של עורכי דין נחשבו למותרות, היום במקרים רבים הם נחשבים לחובה.

לסיכום

כמות עורכי הדין בישראל ביחס לאוכלוסייה היא מהגבוהות בעולם. עומדים בפני סוגיה מורכבת כמו גירושין בהסכמה או תיק פלילי מסובך? אל תשברו את הראש יותר מדי, שכרו את שירותיו של עורך דין מקצועי שיסייע לכם מאוד.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חבילת טריפל – האם זה באמת משתלם לכם?
הוט היא ספקית מובילה של שירותי טלקומוניקציה ואינטרנט בישראל, המציעה מגוון חבילות ותוכניות למתן מענה...
קרא עוד »
מרץ 20, 2023
מה זה בדיוק עגילים היפואלרגנים
המושג 'היפו אלרגני' הוא כזה שחולש על לא מעט תחומים בחיים, החל מתכשירי טיפוח היפו אלרגניים עד מגבונים,...
קרא עוד »
יול 02, 2019
השקעות נדל"ן באתונה – השקעה שקרובה לבית
מתעניינים לגבי השקעה בחו"ל, אך מעדיפים לעשות את זה במדינה שתהיה קרובה לישראל, כך שתוכלו לטוס אליה...
קרא עוד »
פבר 27, 2021