כיצד להקים דף נחיתה לעסק שלך

דף נחיתה

דף נחיתה הוא עמוד אינטרנט יחיד, אליו אמורים להגיע אנשים מקישורים שהם נתקלים בהם ברשת. דף הנחיתה אמור להביא לכך שהגולשים יבצעו פעולה מוגדרת, דוגמת השארת פרטים ("לידים"), מה שיגדיר את היעילות של העמוד, למעשה. למרות ההגדרה הדי בסיסית הזו, צריך לזכור שדף נחיתה מצריך לא מעט מחשבים ומאמצים, הן בפן התכנוני שלו והן מבחינה מעשית.

עיצוב נכון של דף נחיתה

הקמת דף נחיתה חייבת להתבצע תוך כדי הכנסת משתנים רבים לתוך מערך התכנון והעיצוב שלו: מומלץ קודם כל להגדיר מטרות נקודתיות של הדף, כמו הוספה של X לקוחות לרשימת התפוצה תוך פרק זמן נתון.

אף על פי שלכל דף עשויים להיות חוקים משלו, עדיין יש מספר עקרונות שנחשבים לבסיסיים יחסית בעיצוב דפי נחיתה כמכלול, ולכן מומלץ להעניק להם עדיפות. הראשון הוא שהמסר צריך להיות מועבר לגולשים בצורה פשוטה וחד משמעית, בלי התחכמות ובלי יותר מדי מלל. הטקסט צריך להיות קצר, ההיבט הויזואלי בולט מאד (למשל, תמונות שממחישות את המוצר או את השירות, או מעלות קונוטציות הרצויות מבחינת העסק) ורצוי שיהיה גם קישור רחב יותר לאתר האינטרנט או למקור אחר בו ניתן ללמוד על העסק, על המוצר או על השירות.

מבחינה טכנית חשוב לאפשר ללקוחות להכניס את המידע הבסיסי לגביהם: שם, כתובת דואר אלקטרוני, מספר טלפון וכן הלאה (בהתאם למטרת דף הנחיתה).

אל תוותרו על הנעה לפעולה

דף נחיתה, להבדיל מאתרי אינטרנט "רגילים", אינו נמדד בכמות המידע שבו או בטיבו. השורה התחתונה של דף הנחיתה צריכה להיות אותה הנעה לפעולה שהזכרנו מעלה. רצוי לנסח את ההנעה בצורה מזמינה ככל האפשר, עם משפטים שיווקיים, עם עובדות חשובות וגם עם "הוכחות" לכדאיות הפניה – למשל, משפטים של לקוחות קודמים. לא תאמינו איזה הבדל יכולה לעשות הכנסת ההיבט האישי לתוך התמונה.

לבד או עם מומחים?

עוד שאלה שרבים שואלים נוגעת לגורם שייקח על עצמו את הקמת דף הנחיתה. האופציה הראשונה היא לנסות להקים את הדף באופן עצמאי, באמצעות תוכנות או ממשקים ייעודיים. באינטרנט יש הרבה מאד מידע בו ניתן להיעזר למטרת ההקמה של הדף, כולל מדריכים מפורטים, צעד אחר צעד.

אפשרות אחרת היא, כמובן, לפנות לחברות הפועלות בשדה המשחק המקצועי. היתרון כאן הוא שהחברות לא רק יוכלו להקים את דף הנחיתה מבחינה טכנית (מה שעשוי להיות מורכב), אלא גם ידעו איך לעשות זאת באופן שיהפוך את דף הנחיתה למוצלח. באמצעות החברות האלה ניתן ליצור דף נחיתה שבסופו של יום יעשה את עבודתו בצורה טובה יותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צביקה יוגב
הרצאות הן דבר מרתק וחוויתי מאוד ללא מעט אנשים. ישנם אנשים אשר לא מוצאים את הזמן בתוך מהלך חייהם...
קרא עוד »
אוק 28, 2017
באיזה מקרים תוכלו לפנות לעורך דין ביטוח לאומי?
כאשר עוסקים בענייני ביטוח לאומי בישראל, יכול להועיל להיעזר בעורך דין ביטוח לאומי. מקצוענים משפטיים...
קרא עוד »
יונ 30, 2023
קמגרה – כך תשפרו את הזקפה שלכם
קמגרה הוא טיפול בהפרעות זיקפה בפין המסייע לגברים עם בעיות זקפה. קמגרה הוא שם המותג לתרופה המשמשת...
קרא עוד »
יונ 21, 2022