הטבות במס הכנסה לגרושים

הטבות במס הכנסה לגרושים
הטבות במס הכנסה לגרושים

הסטטיסטיקה מצביעה על כך כי שליש מהזוגות הנשואים בישראל, מתגרשים. מדובר בתקופה לא קלה המצריכה מאתנו אנרגיות רבות וטיפול בנושאים משמעותיים, אך כדאי גם לדעת כי אזרחי מדינת ישראל בסטטוס של גרושים, אמורים לקבל הטבות מס כמו גם החזר רטרואקטיבי.

הקלות לגרושים

על פי חוק פקודת המס, חד הוריים אשר הילדים מתגוררים איתם זכאים לקבל נקודות זיכוי, וגם אלה שהילדים לא נמצאים אצלם במשמורת. המציאות היא מורכבת. לא מעט זוגות גרושים נקלעים לקשיים כלכליים, למשל אבות שמשלמים דמי מזונות ומעוניינים לדעת אם יש להם זכאות להחזרי מס.

המציאות גם מוכיחה כי קשיים כלכליים נפוצים בקרב גרושים ולא רק בגלל דמי מזונות. בשל זאת, החוק בישראל קובע כי יש להקל על משפחות בהן התא המשפחתי התפרק.

משלמים דמי מזונות? אתם זכאים להטבות

מי שהתגרש וחייב בדמי מזונות, זכאי להטבות מס. אזרחים גרושים צריכים לפנות למס הכנסה עם הסכם הגירושין שלהם בו מפורט סכום דמי המזונות, על פי חוק הם יהיו זכאים לנקודות זיכוי שנתיות ואף החזרי מס רטרואקטיביים, זאת מכיוון ששילמו יותר מס הכנסה ממה שהם אמורים לשלם.

הטבות במס הכנסה לגרושים

גם אנשים המתחתנים בשנית, זכאים להטבות מס שונות, זאת במקרה ואחד מהם חייב בדמי מזונות. מהן אותן הטבות? גובה המס אותו הם משלמים מידי חודש לרשות המיסים ירד, ואם אותו גרוש או גרושה לא ניצלו את ההטבות ונקודות הזיכוי, הם יכולים לקבל החזר רטרואקטיבי מהתקופה הנוכחית ועד שש שנים אחורה.

בקשת החזרי מס באמצעות חברה המתמחה בנושא

לא מומלץ להגיש את כלל המסמכים והטפסים באופן עצמאי. יש להפקיד את המלאכה בידי חברה מובילה בתחום החזרי המס, הם יודעים את עבודתם היטב, ויבדקו ביסודיות מי זכאי להחזר מס וכיצד עושים זאת.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעת ביטוח – איך עושים את זה חכם?
לא פעם ולא פעמיים בחיים, אנחנו נאלצים להגיש תביעה לחברת ביטוח. פעם התביעה מוגשת בגלל גניבה של רכב,...
קרא עוד »
מרץ 31, 2022
מתלים ניידים, כי מי אמר שיש לך מה ללבוש?
אין בכלל עוררין על כך שבגדים תלויים נראים יותר טוב על הגוף בסופו של דבר. אין חולק על כך שבדרך כלל...
קרא עוד »
אפר 06, 2022
בר משקאות –  חובה למסיבה מוצלחת
אין אירוע מוצלח ללא בר משקאות למסיבה ואם מתכננים אירוע ומעוניינים שתהיה מוצלחת, בר הכולל משקאות אלו...
קרא עוד »
מרץ 22, 2022