חשיבות הסכם מייסדים

חשיבות הסכם מייסדים

הסכם מייסדים הוא מאין "ספר חוקים מסודר" של עשה ואל תעשה, אשר מכניס סדר למקימי החברה. ההסכם מכיל את כל המידע החשוב עבור השותפים בחברה. הוא עוזר למנוע מצבים של סכסוכים עתידיים של תפקידים בחברה, תנאים, סמכויות, התחייבויות להזרמת הון לחברה, חלוקת הרווחים, מכירת מניות ועוד.

מהו הסכם מייסדים?

הסכם מייסדים הוא הסכם בין בעלי החברה השותפים לעסק. הוא כולל בתוכו חוקים שונים אשר מכניסים סדר לשותפות בחברה בנושאים שונים כמו: מצבים של סכסוך בין השותפים על תפקידים שונים, תנאים בחברה, האצלת סמכויות שונות, התחייבויות להזרמת הון לחברה, חלוקת הרווחים, מכירת מנויות ועוד. ההסכם עוזר לעשות בנושאים שונים ע"י סעיפים שונים אשר אומרים לנו מה לעשות ומה לא לעשות. בעזרת הסכם מייסדים ניתן למנוע ויכוחים ובעיות בעתיד. כך שהסכם זה עוזר לנו רבות לנהל טוב יותר את העסק שלנו.

חשיבותו של הסכם מייסדים?

הסכם מייסדים חשוב מאוד לכל חברה שיש בה שותפים. הוא עושה סדר בחברה ע"י כללים מסודרים וברורים שיש לנהוג על פיהם, ומתמקד בנושאים הבאים:

הקמת החברה- הסכם מייסדים שם דגש על חלוקת הכסף מבחינת תחזוקת החברה, ניהול החברה, רגולציה מקומית שנוגעת לתחום עיסוק החברה, חלוקת המניות של החברה אשר משפיע על שיעורי הבעלות בחברה.

חלוקת תפקידים- עם הסכם מייסדים ניתן לדעת מי אחראי על מה, בהתאם לתפקידי מקימי החברה. יש לציין את מהות התפקיד, כפיפות למנכ"ל , תנאי העסקה שעות ותמורה, ותקופת העסקה.

החלטות החברה- יש לדעת אם רוב החלטות החברה מתקבלות על פי החלטת רוב עלי המניות או אחרת. במקרה שאחד מבעלי החברה הוא בעל אחוז מניות קטן, אז ניתן לקבוע כי ההחלטות המהותיות תדרוש הסכמת רוב מיוחד.

דרכי היפרדות- במצב של פירוק השותפות בחברה מה עושים? האם יהיה בורר מוסכם עם ניסיון ומומחיות בתחום, אשר יסתיים בתוך 90 יום תוך מינימום השקעה של זמן וכסף מבחינת השותפים. האם בעל מנויות מסוים יוכל לרכוש את חלקו של בעל מנויות אחר?

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיפא 17 לפלייסטיישן 4 – הדור הבא של משחקי הוידאו
אז למה לרכוש את גירסת פיפא 17 ואיך להפיק ממנה את המיטב? הנה כמה טיפים לגיימרים, בעלי הגרסאות הקודמות...
קרא עוד »
ספט 26, 2016
חיפוש עובדים חינם – כך תעשו זאת נכון
בעלי עסקים שרוצים לנהל את עסקם בתבונה צריכים לבחור בעובדים שיעזרו לעסק שלהם להתקדם. זה לא פשוט למצוא...
קרא עוד »
ספט 23, 2017
הפלגה רומנטית מהחלומות
מעוניינים לצאת אל הפלגה רומנטית אשר לא תשכחו לעולם? דעו לכם כי יהיה ניתן לעשות זאת היום ובצורה נגישה...
קרא עוד »
פבר 27, 2018