איך להתנהל נכון כלכלית?

לד אביבים

 

יוקר המחייה בארץ, משכורות ממוצעת נמוכה במיוחד ממוצעת במשק, עלות דיור גבוהה, ושאר ירקות – כולם מביאים משפחות, צעירים וזוגות אל משברים כלכליים, ויחד עם זאת עדיין לנסות בכל המרץ להבין איך ניתן להתנהל כלכלית נכון יותר. אז רגע! לפני שאתם מתייאשים, הכנו עבורכם כמה טיפים להתנהלות כלכלית נכונה יותר.

התחילו להתנהל רק במזומן – שברו את כרטיסי האשראי ובטלו אותם, קרעו את כרטיסי הצ'קים והתחילו להתנהל רק במזומן. כדי שתהיה לכם בקרה ושליטה עצמית על תזרים המזומנים שלכם, חשוב להתחיל ולהתנהל במזומן. כאשר אתם מתנהלים בכרטיס אשראי אין לכם שליטה אמתית על הכסף שלכם. חשוב להקצות תקציב חודשי להוצאות שלכם ולהתחיל לעבוד רק במזומן. בצורה זאת תהיו מחושבים, תרגישו כיצד הכסף יוצא לכם מהארנק, ובד בבד תחסכו באמת את הכסף שלכם.

נהלו פנקס הוצאות – רשמו את כלל ההוצאות שלכם ונסו להבין כיצד אתם יכולים לחסוך. רשמו כל הוצאה שלכם: החל מהקניות בסופר עד למסעדות, לתספורות ולבתי הקפה. נסו להבין על מה אתם מוציאים את הכסף שלכם והיכן אתם יכולים לצמצם בהוצאות. בכך תוכלו להתחיל בתכנית הבראה עד שהמצב הכלכלי שלכם ישתפר.

התייעצו עם איש מקצוע – כיום אפשר להתייעץ עם איש מקצוע גם בחינם. אנשי המקצוע נמצאים בבנקים וגם בחברות חוץ בנקאיות. אינכם חייבים לשלם ליועץ מס יקר, וזאת משום שאתם יכולים לקבל יעוץ ובחינם לניהול כספי נכון יותר בבנק בו אתם מתנהלים.

כסו את המינוס בבנק – חשוב לא לגרור מינוס בבנק. אם ההכנסה שלכם לא גודלת משמעותית לא תצליחו לכסות את המינוס ואתם סתם רודפים אחרי הזנב של עצמכם והריבית על המינוס גדלה! לכן חשוב לכסות את המינוס על ידי הלוואה בתנאים טובים. כיום ישנן מגוון הלוואות מותאמות אישית שניתן לקחת דרך חברות חוץ בנקאיות. החברות מציעות הלוואות לשכירים, הלוואות לעובדי מדינה, הלוואות לזוגות צעירים ועוד. בחרו את ההלוואה המתאימה לכם עם לד אביבים שכוללת את התנאים הטובים ביותר ונשמו לרווחה.

וחשוב מכל: עמדו בתכנית הכלכלית החדשה – אל תשברו עד שלא תכסו את המינוס ואת ההתחייבויות שלכם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צביקה יוגב
הרצאות הן דבר מרתק וחוויתי מאוד ללא מעט אנשים. ישנם אנשים אשר לא מוצאים את הזמן בתוך מהלך חייהם...
קרא עוד »
אוק 28, 2017
עגילי זהב לילדות – הטרנדים החמים
תכשיטים מסמלים יוקרה, יופי, אלגנטיות ואמירה אישית. כל אחת אוהבת לבחור את התכשיטים שלה על פי הטרנדים...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
חידוש צבע לאלומיניום – האם זה יכול להחזיק מעמד לאורך זמן
חידוש צבע לאלומיניום הוא תהליך בו מסירים את הצבע על משטחי אלומיניום ומחליפים אותו בשכבת צבע חדשה....
קרא עוד »
יונ 30, 2022