איך ניגשים לועדה להפסקת הריון?

וועדה להפסקת הריון היא קבוצה של אנשים שיש להם דעה בשאלה האם יש לבצע הפלה לאישה או לא. הם אלה שמחליטים אם יש מספיק ראיות כדי לתמוך בהחלטת האישה – דבר חמור מאד שקורה גם בשנת 2023 וצריך לצאת לחלוטין מתהליך הפסקת הריון. אבל אם את שוקלת לבצע הפלה, חשוב שתדעי מהן זכויותיך וכיצד לפנות לוועדה זו.

מה צריך לדעת על ועדה להפסקת היריון? 

הוועדה להפסקת הריון היא קבוצה של אנשים שמחליטים אם יש לבצע הפלה או לא. לרוב הם מורכבים מרופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע אחרים.

תפקידה של הוועדה להפסקת הריון הוא לספק דרך בטוחה וחוקית לנשים בהריון או שזה עתה ילדו להפסיק את ההיריון. הוועדה להפסקת הריון היא קבוצה של אנשים שתעזור לך לקבל החלטה מושכלת מה הכי טוב לך ולמשפחתך.

נשים רבות מתקשות לגשת לנושא זה כי הן אינן בטוחות כיצד לשאול שאלות, או איזה מידע הן צריכות לבקש. הוועדה להפסקת הריון יכולה לעזור לך בכל החששות הללו, אבל חשוב שתדברי גם עם קליניקות להפסקת הריון במסגרת פרטית כדי שיוכלו לתת לך את המידע המדויק ביותר שאפשר.

איך פונים לועדה כזאת? 

הצעד הראשון בפנייה לוועדה להפסקת הריון הוא לגשת לבית חולים צבורי כדי לבצע הפלה. את יכולה גם לברר אם יש יועץ נוכח או שאתה צריך לעשות זאת בעצמך. לאחר מכן, עלייך לשקול את ההליך המוצע להפלה. 

בקיצור, יש הרבה סיבות שבגללן אנשים פונים לוועדה להפסקת הריון – החל מרצון להביא ילד לעולם בהמשך החיים, עד הריונות לא צפויים וחוסר יכולת לממן ילד נוסף בהמשך הדרך. חשוב שבפנייה לוועדה להפסקת הריון תשמרו על רגשותיכם תוך כדי שיקול דעת נכון שלכן. 

לקבלת טיפים נוספים בקרי באתר של אובורשן>>>

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור מקרן איכותי?
יש לך מצגת חשובה להציג, יש לך מחקר שאתה מבקש להנגיש, יש אירוע משפחתי שאתה מבקש להעשיר עם מצגת תמונות,...
קרא עוד »
יונ 13, 2019
הוצאה לאור של ספרי ילדים: במה זה שונה?
הוצאת ספרי ילדים שונה מהוצאת שאר הספרים. ניתן לראות כי שהשינוי מתבטא בצורתן החיצונית למשל ספרי ילדים...
קרא עוד »
מאי 26, 2022
ייעוץ זוגי – אפשר לעשות את זה בזום
כל זוג יכול למצוא את עצמו ברגע הזה – משבר גדול שאין לו מושג אחד לצאת ממנו. לרוב יהיה מדובר במשבר שיהיה...
קרא עוד »
אוג 05, 2021