איך משפרים את איכות השינה

מזרון טוב

השינה שלנו היא נדבך חשוב בחיינו. השינה שלנו קובעת את איכות חיינו, את סדר יומנו ואת הפרודוקטיביות שלנו. כאשר אנחנו ישנים טוב, אנחנו מתפקדים טוב יותר, אנחנו ערניים יותר, והיום שלנו מוצלח יותר. אז איך נשפר את איכות השינה שלנו? כמה דרכים טובות במאמר הבא:

בחרו מזרון מוצלח – שינה טובה מתחילה מהבסיס. כאשר אנחנו ישנים על מזרון טוב שמונח על בסיס יציב, הגב שלנו מונח על מזרון יציב שמספק לנו תמיכה טובה לגוף. מזרון טוב הוא כזה שהליבה שלו קשיחה אבל השכבה העליונה שלו היא שכבה רכה נוחה ונעימה. בחרו  מזרון שהשכבה העליונה שלו עשויה ויסקו או לטקס. בחרו מזרון שכאשר אתם שוכבים עליו, בכל תנוחה, לא נוצר עליו לחץ.

ארגנו את חדר השינה שלכם בצורה נעימה – חשוב שחדר השינה שלכם יהיה תמיד מסודר. דאגו כי חדר השינה שלכם יהיה מסודר ונעים. הפכו את חדר השינה לשכם לכזה שנעים וכיף לשהות ולישון בו. רכשו מצעים חדשים שמתאימים לגודל המיטה שלכם, ודאגו שהם יהיו איכותיים. רכשו כמה כריות שתוכלו להניח על המיטה ויהפכו את המיטה שלכם לנעימה ומזמינה. אווררו את חדר השינה, ודאגו לתאורה נעימה. נקו את חדר השינה, ורוקנו אותו מחפצים שאינם מתאימים לו. הניחו בו נרות ריחניים, ודאגו למוזיקה נעימה ואפילו למזרקה קטנה של מים מרגיעים.

הכינו חליטות תה צמחים – שתו לפני השינה חליטות תה צמחים מרגיעות. הימנעו משתיים משקאות המכילים קפאין לפני השינה, אלכוהול או משקאות המכילים חלב ושוקו. משקאות אלה מכבידים על מערכת העיכול ומונעים שינה. הקפידו על חליטות צמחים מרגיעות, שיטיבו עמכם וירגיעו את גופכם.

תרגלו מדיטציה – לכו למספר שיעורי מדיטציה ולמדו כיצד משקיטים את הגוף לפני השינה. פעמים רבות אנו לא נרדמים משום שהמחשבות שלנו אינן שקטות. למדו כיצד להשקיט את המחשבות ונהלו יומן מחשבות שבו תוכלו לכתוב את כל מה שמפריע לכם, ולמדו כיצד תוכלו להשאיר את הדברים שמטרידים אתכם ליום למחרת ומחוץ לחדר השינה.

אם תפעלו עם הטיפים שנתנו לכם במאמר, תוכלו ליהנות משינה טובה יותר, ותוכלו להיות ערניים יותר במהלך היום, ותוכלו אפילו ליהנות משנת צהריים נעימה של 20 דקות ביום שתעזור לכם להגיש רעננים יותר במהלך היום.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חלונות נגד ירי
אנחנו חיים במדינה מוקפת אויבים שכל מה שהם רוצים זה להשמיד ולהרוס את המדינה. באזורים שונים של המדינה...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018
4 סיבות למה להשקיע ביוון
אז למה להשקיע ביוון? כי זו ארץ עשירה בהיסטוריה, תרבות ויופי טבעי, התגלתה גם כיעד מבטיח להשקעה. בעוד...
קרא עוד »
אוג 20, 2023
מזון לכלבים שמחים
כלבים, אם רק תתנו להם, יאכלו הכל. הכרתי בחיי כלבים שאכלו קליפות תפוז, בננות, ענבים, פיתות עם שוקולד ואף...
קרא עוד »
אוק 20, 2016