איך תדעו שיש לכם חיידק בקיבה

איך תדעו שיש לכם חיידק בקיבה

כבר כמה ימים שאתם סובלים מתופעות לא נעימות של כאבי בטן, שיהוקים, צרבות ותחושה כללית לא טובה בקיבה? כדאי שתבדקו שלא נדבקתם בחיידק הליקובקטר פילורי. למרות השם המצחיק של החיידק הזה, מדובר על חיידק מטריד שעלול לגרום לבעיות ודלקות בקיבה.

חיידק זה גדל ומשגשג בקיבה, מכיוון שהוא ניזון מהחומציות הגבוהה שקיימת אצל כל אחד מאתנו בקיבה. אנשים הסובלים מבעיות של מערכת חיסונית חלשה, רגישות למזונות בעלי חומציות גבוהה ואף אנשים הסובלים ממתח ולחץ עלולים לפתח חיידק בקיבה ואף לסבול מבעיית כיב קיבה.

סימפטומים להימצאות חיידק בקיבה

  • כאב ואי נוחות בבטן – הכאב שמורגש בבטן נובע למעשה מהקיבה, כך שהתחושה של כאב ואי נעימות מורגשת בכל חלל הבטן. הכאבים יכולים להיות חזקים וממוקדים בחלק אחד, או עמומים וחלשים אך אינם חולפים במשך זמן רב.
  • צרבות וריפלוקס – צרבת נגרמת כתוצאה מריפלוקס בקיבה, כאשר מיצים מהקיבה עוברים את המחסום הטבעתי ומגיעים אל הוושט והלוע. התחושה של צרבת היא כאב שורף באזור החזה והגרון, טעם מר בפה ועוד.
  • חוסר תיאבון ללא סיבה ממשית – במקרים בהם חוסר התיאבון אינו נובע בגלל אכילה רבה או חוסר תיאבון, אלא בגלל תחושה של כבדות ומלאות בבטן והרגשה שאי אפשר להכניס משהו לקיבה.

כל אותם סימפטומים שהוזכרו לעיל עלולים להתריע על בעיה של חיידק בקיבה, ולכן מומלץ לבדוק את זה בהקדם. במידה ומופיעים שלושת הסימפטומים הללו יחד, קיימת סבירות גבוהה כי אכן מדובר בהימצאות חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה.

דרכי טיפול בחיידק בקיבה

הטיפול השכיח בחיידק בקיבה הינו תרופתי ואנטיביוטי, הכולל מתן תרופות מרשם דרך הפה שמטרתם להילחם בחיידק המטריד. ישנם מקרים בהם החיידק הצליח לפתח עמידות נגד תרופות אלו, ולכן מומלץ לאמץ את שיטת הטיפול הטבעית הכוללת תזונה נכונה וטיפול עם צמחי מרפא לריפוי חיידק בקיבה.

מכיוון שהחיידק משפיע על הקיבה, חשוב להקפיד על המזון שאוכלים ולוודא כי לא מדובר במזונות עתירים בחומציות. מאכלים בעלי חומציות נמוכה וערכים תזונתיים גבוהים יכולים לשפר את ההרגשה, ולרפא את הקיבה מנזקיו של החיידק המצוי בה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי גישת הקינסיולוגיה בטיפול בחרדה?
התמודדות עם חרדה גורמת לקשיים עצומים. אצל חלק מהאנשים, החרדה מלווה עוד מגילאים צעירים. אצל אחרים, היא...
קרא עוד »
נוב 03, 2021
למה צריך כרית הריון?
כריות הריון חיוניות לנשים בהריון שכן הן מספקות נוחות ותמיכה לגוף במהלך ההריון. כריות אלו נועדו לעזור...
קרא עוד »
אפר 20, 2023
לימוד אותיות לילדים
צורות של אותיות מופשטות אינן דבר של מה בכך לילדים הקטנים. הם לומדים את העולם דרך הצורות שהם נתקלים בהן...
קרא עוד »
יונ 06, 2017