איך אפשר לחזור בתשובה?

זו שאלה שנשאלת על ידי רבים וטובים והתשובה היא שונה עבור כל אחד. אבל מה שחשוב לציין הוא שצריך לחזור בתשובה ולא רק לרחם על עצמנו. החזרה בתשובה שלנו צריכה להיעשות בענווה ובחרטה אמיתית.

זה יכול להיות גם קשה לחזור בתשובה בגלל הכאב והבושה שמגיעים עם הודאה באשמה. עם זאת, חשוב לא רק להודות באשמה אלא גם לקבל את ההשלכות של מעשיך ולנסות לתקן במידת האפשר.

לזמני כניסת ויציאת השבת היכנסו: https://www.hidabroot.org/shabbat

דרך חיים

כאשר אתה נמצא בצומת דרכים בחייך ואתה רוצה לחזור בתשובה, יש כמה דברים שכדאי לזכור. אלוהים אומר לנו שאנחנו יכולים לחזור בתשובה ולסלוח לנו. כאשר אנו חוזרים בתשובה, ה' סולח לנו על חטאינו ומציל אותנו מחורבן נצחי. אבל איך חוזרים בתשובה?

הצעד העיקרי לחזרה בתשובה הוא להודות ולהבין שעשית משהו לא בסדר. חשוב להודות בעוולתך ולבקש סליחה ממי שעשית עוול. זה יכול להיות קשה להודות בטעויות שלך, אבל זו הדרך היחידה לחזרה בתשובה אמיתית.

חרטה עצמית

ראשית, הדבר החשוב הוא להחליט להיות נאמן לעצמך ולחיות את חייך ביושרה. שנית, חשוב שתסלח לעצמך על הטעויות שעשית. שלישית, חשוב שתיקחו אחריות על מעשיכם ותעשו תיקון עם אנשים שאולי נגרם להם עוול במעשיכם.

ישנם שני סוגים של חרטה עצמית: תוכחה עצמית פרטית והודאה פומבית. הראשון הוא כאשר אדם חושב על מה שעשה לא בסדר וחש חרטה על כך ואילו השני הוא כאשר הוא מתוודה על חטאיו לפני אחרים.

חרטה עצמית היא הצורה של חזרה בתשובה שבה אדם חש חרטה על שביצע חטא או עוולה ולאחר מכן מחליט לקחת אחריות על מעשיו. אדם עשוי להחליט לחזור בתשובה כדרך לעשות תיקון עם אלוהים או אחרים שנפגעו מחטאם.

לנוסח המלא של ברכת אשר יצא

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס תפירה למתחילים
תפירה היא תחביב מהנה והיא קיימת כבר אלפי שנים. זה יכול להיעשות על ידי כל אחד, מילדים ועד מבוגרים. מי...
קרא עוד »
אוק 26, 2022
טיול מאורגן לרומניה 8 ימים- הפתרון המושלם למשפחות
אתם מעוניינים לצאת לטיול מאורגן לרומניה 8 ימים יחד עם המשפחה, במחשבה ראשונה אולי נדמה לכם כי אין מה...
קרא עוד »
ספט 25, 2019
5 המשחקים החדשים ל xbox 360
כמעט כל ילד היה שמח לקבל קונסלת משחקים לחדר, קונסלה שתאפשר לו ליהנות משעות של משחקי מחשב לבד, עם חברים...
קרא עוד »
אוג 16, 2017