מדריך: כך תחיו נכון בגיל השלישי

הגיל השלישי טומן בחובו לא מעט אתגרים, בוודאי אתגרים בריאותיים ובפרט פיזיולוגיים. אנשים בגיל השלישי לא יכולים לבצע פעולות שונות ברמה דומה לזו שהם יכלו לבצע כשהיו צעירים יותר. מעבר לכך, הגיל השלישי טומן בחובו גם אתגרים בכל מה שקשור להיבטים נפשיים. לצערנו, הרבה מאוד אנשים מבוגרים חשים תחושת בדידות, עצב וצער, שכן הם מרגישים הרבה פחות רלוונטיים ממה שהיו בעבר, כשהיו צעירים.

על מנת שלא להגיע למצבים כאלה, יש צורך לדעת כיצד לחיות נכון בגיל השלישי. כלומר, צריך לדעת כיצד איך לחיות נכון בריאותית, איך לחיות נכון פיזית, איך להתנהל נכון ולוודא להיות עסוקים ולא לתת לזמן ל"דכא" אותנו. אם מתנהלים נכון, אז אפשר להרגיש רלוונטיים אפילו אם כבר לא עובדים, והילדים כבר לא בבית.

לפני שנסביר איך חיים נכון בגיל השלישי, חשוב לומר היום המשמעות של הגיל השלישי שונה ממה שהיה בעבר. תוחלת החיים עולה והיכולות שלנו הן הרבה יותר משמעותיות ממה שההורים שלנו יכלו לעשות. לכן חשוב לנצל זאת.

איך חיים נכון בגיל השלישי

ראשית, צריך לעשות ספורט. לא חייבים לעשות משהו מורכב, אבל כן חשוב להפעיל את הגוף. הליכה, ריצה, שחייה, דברים שיכולים לשמור על כושר גופני ולוודא שהגוף פעיל כל הזמן.

שנית, צריך לאכול טוב. זה אומר לאכול חכם אך דברים טעימים, דברים שעושים טוב לנפש. הכל בהתאם ובמידתיות.

שלישית, רצוי להקפיד על סדר יום עמוס. אפשר שהוא יכלול טיולים, הרצאות, אירועי תרבות, פגישות עם חברים ובני משפחה ועוד. ככל שהיום יהיה יותר עמוס, כך נרגיש יותר רלוונטיים, נרגיש יותר פעילים ויהיה לנו הרבה יותר טוב ונעים. מדובר על דברים שיכולים לעשות לנו טוב מבחינה בריאותית ובנפש.

לחצו כאן אם אתם שואלים מה זה דיור מוגן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות להערכת שירותי SAS
בחירת ספק תוכנה כשירות (SAS) היא החלטה קריטית לעסקים שמטרתם למנף פתרונות מבוססי ענן לניתוח נתונים, בינה...
קרא עוד »
מאי 12, 2024
סוגים של בגדי ים ומה הם אומרים עליך
לכל אדם יש אישיות שונה ואופי שונה וזהו משהו שאנו צריכים לזכור. כל אדם רשאי לחשוב באופן שונה כל עוד...
קרא עוד »
פבר 17, 2019
חומר איטום לגג – אילו חומרים מומלצים לגג שלכם?
בימות הקיץ עוד טרם מגיע החורף, רבים ירצו לאטום את גג ביתם. באמצעות איטום איכותי, לא צפויות נזילות...
קרא עוד »
יונ 15, 2021