איתור נזילות – המדריך המלא

אמבטיה הפכה לדבר חשוב מאוד בחדר המקלחת וכיום לא מעט אנשים דורשים אמבטיה במקום מקלחת רגילה.

נזילות מים יכולות להיות גלויות או סמויות. כתמים על הקירות, ריח רע, או טפטוף של מים מהתקרה הם סימנים המעידים על נזילות, אך לפעמים ניווכח לדעת כי בבית יש נזילות רק לאחר שנקבל חשבונות מים גבוהים מהרגיל. כך או כך, בנזילות המים חשוב לטפל במקצועיות ומהר ככל האפשר לפני שהן פוגעות ברכוש וגורמות נזק לבריאות הדיירים.

איתור נזילות – תשעה דברים שחשוב לדעת

איתור נזילות מוקדם עשוי לחסוך נזקים רבים כמו כתמי עובש על הקירות, ריח רע ועוד העלולים לפגוע במראה האסתטי של הדירה ולהזיק לבריאות הדיירים.

נזילות המים נוטות להתרחב וכל בעיית נזילה קטנה הופכת לבעיה גדולה בתוך זמן קצר.

נזילות מים בתוך הקירות או במרצפות גורמות לנזק מצטבר לקירות, לתשתיות וליסודות הבית. נזקים אלו עלולים לפגוע בבטיחות הבניין ובירידת ערכו. אם לא נטפל בנזילה במקצועיות ומוקדם ככל האפשר, נזילות המים עלולות לפגוע בשלד הבניין וביציבותו ובמקרים קיצוניים הם עלולים גם להביא להתמוטטות המבנה. כדאי לדעת כי שמאים מתחום הנדל"ן מעריכים דירות עם בעיות רטיבות במחיר נמוך יותר מערכם הריאלי בשוק.

איתור נזילות הוא מסע בן מספר שלבים. השלב הראשון הוא גילוי הנזילה. השלב השני הוא איתור המקום המדויק של הנזילה והשלב השלישי הוא הטיפול בתקלה.

יש סימנים המעידים על הימצאות נזילה בבית כמו כתמים על הקירות או על המרצפות, חשבונות מים גבוהים מהרגיל, בעיות בבידוד ועוד. חשוב לדעת כי במקרים רבים הנזילה לא מתרחשת דווקא במקום שבו מתגלים הסימנים, אלא המים שחלחלו בקירות או ברצפה מצאו סדק שדרכו היה נוח להם לפרוץ, ומכאן החשיבות של איתור המיקום המדויק של הנזילות.

בעבר איתור נזילות היה מתבצע בשיטת ניסוי וטעייה. בעל המקצוע העריך היכן לדעתו נמצא המקור של הנזילה ושבר קירות או הרים בלטות עד שמצא את המיקום המדויק של הנזילה. איתור כל נזילה בשיטה זו התבסס לעתים קרובות על הנחות שגויות וגרם להרס רב, ללכלוך ולעלויות גבוהות של השיפוצים לאחר התיקון. כיום, הודות למכשור הטכנולוגי החדיש אפשר לאתר את נזילות המים בקלות ברמת דיוק של תשעים וחמישה אחוז וללא צורך בגרימת הרס רב.

בשלב השלישי מתקנים את התקלה באמצעות תיקון הצינור או החלפה של הצינור הישן בצינור חדש.plumber-228010_960_720

יש שני מכשירים אלקטרונים מתקדמים המסייעים באיתור הנזילה, מצלמה תרמית ומכשיר אולטרא סאונד. המצלמה התרמית פועלת על גלי אינפרא אדומים המתרגמים את החום שבקירות לצבעים בהתאם לטמפרטורה. האזורים שבהם יש נזילה נצבעים בגוונים בולטים וכך אפשר להצביע בקלות על מקור הנזילה ולבצע טיפול נקודתי. מכשיר האולטרא סאונד שולח אותות שמע אל החלל הנבדק ולפי התהודה של האותות מצליח איש מקצוע מיומן להסיק היכן נמצא המקור של הנזילה.

אינסטלאטורים ותיקים מציעים להקדים רפואה למכה, ולבדוק את קיומן של הנזילות גם כאשר לא מתעורר חשד לנזילות, אלא לבצע בדיקה פעם בשנה באופן שגרתי וקבוע. בדיקה קבועה נחוצה בעיקר בבתים ישנים, בתים שבהן הנזילות נפוצות מאוד. איתור מוקדם של הנזילות ימנע נזקים וכספים רבים.

לסיכום, נזילות מים פוגעות בנכס, בבריאות ובחשבון הבנק. בכל מקרה שבו מתעורר חשד לנזילה, יש להזמין מיד אינסטלאטור המצויד במכשור טכנולוגי מתקדם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפולי שיניים בהרדמה כללית – מתי זה מתאפשר?
טיפולי שיניים בהרדמה כללית אשר מוכרים גם כטיפולים בהרדמה מלאה הם טיפולים אותם רוב האנשים יכולים...
קרא עוד »
אפר 14, 2021
אסטמה של העור
אחת מהמחלות שנחשבות כמחלות כרוניות היא מחלת אסטמה של העור, אשר יכולה להופיע בכל גיל, אבל המחלה פוגעת...
קרא עוד »
דצמ 21, 2017
איך בוחרים צלם חתונות
מה יכול להיות יותר משמח מההבנה שאתם באמת ובתמים רוצים לבלות את החיים שלכם ביחד? שיש מישהו שאתם אוהבים,...
קרא עוד »
נוב 01, 2017