עורך דין פלילי יוכל לסייע לכם במקרים של תלונות שווא על הטרדות מיניות או על ביצוע מעשים מגונים

כיום ישנה מודעות רבה בדבר זכות פרט על גופו ונפשו,  וכן עלתה המודעות לזכותם וחובתם של נפגעי הטרדה מינית או מעשים מגונים להתלונן על אותם אנשים שפגעו בהם מבלי להסס או לחשוש.

כמו בכל דבר, ישנם אנשים שבוחרים לנצל את העניין לרעה, ומגישים תלונות שווא. חלק נכבד מהתלונות על הטרדה מינית למשל, מתבררות להיות תלונות שווא אשר מוגשות על רקע נקמני או ממניעים כלכליים ותאוות בצע.

לכן רצוי שכל אחד ואחת ידעו כיצד להתמודד ולהתגונן מפני מצב בו מוגשת נגדם תלונת שקרית על הטרדה מינית או על ביצוע מעשה מגונה, והדרך היא הסתייעות בשירותי עורך דין פלילי.

מה נחשב כמעשה מגונה או כהטרדה

כל עורך דין פלילי מכיר על בוריו את חוק העונשין המגדיר מהו מעשה מגונה כמעשה אשר נעשה לשם סיפוק, גירוי או ביזוי מיני בלי קבלת הסכמה של אחד הצדדים.

מכאן אפשר להבין כי מדובר בהגדרה רחבה  הנתונה לפרשנויות וכוללת תחת מטרייתה רשימה בלתי מבוטלת של צורות דרכי התנהגות ופעולה. יחד עם זאת, החוק כן מבדיל בין דרגות חומרה שונות הנקשרות לביצוע מעשה מגונה, ומבחין ברמה העקרונית בין מעשים של מגע מיני המתרחשים בפרטיות מול הנפגע/ת, לבין מעשים שמתרחשים בפומבי ואינם כוללים כל סוג של מגע. כמובן שהעבירה החמורה יותר היא הראשונה שכן היא כוללת פגיעה מהותית וממשית בגוף ובנפש של הפרט.

מהם העונשים בגין ביצוע או מעורבות בעבירת הטרדה מינית או ביצוע מעשה מגונה

עורך דין פלילי ידע היטב מהן הדקויות הנלוות לכל עבירה ומהו העונש בגינה.

במידה ובוצע מעשה מגונה בקטין שמלאו לו 14 שנים תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך, השגחה, עבודה או שירות – העונש הוא עד 4 שנות מאסר. אדם שמבצע מעשה מגונה באדם מעל גיל 16, יהיה צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל.

אם הקורבן הוא בין הגילאים 14-18 והעבירה נעשתה במסגרת יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה, העונש המרבי יכול להגיע עד ארבעה שנות מאסר בפועל.

אדם המבצע מעשה מגונה בפומבי צפוי לעונש של עד שנת מאסר.

אם הקורבן הוא בגיל 18 ומעלה, והעבירה בוצעה על רקע ניצול עמדת כוח ומרות במסגרת יחסי עבודה , העונש יכול להגיע עד ארבע שנות מאסר בפועל.

אדם אשר ביצע מעשה מגונה או הטריד מינית והשתמש בכוח על הקורבן, יכול לקבל עונש של עד שבע שנות מאסר בפועל.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת על הסרת עובש
הסרת עובש מתייחס לתהליך של ביטול צמיחת עובש מסביבות פנימיות, כגון בתים, משרדים או מבנים אחרים. עובש...
קרא עוד »
יונ 28, 2023
איך כותבים שיר?
כל אדם שכותב שירים, יש לו את הדרך שלו איך להפוך את המילים למשפטים ואת המשפטים לשיר. לא משנה אם מדובר...
קרא עוד »
אוג 24, 2017
אטופיק דרמטיטיס – מחלה כרונית גנטית של העור
אסטמה של העור, הינה מחל עור נפוצה, כבר מן הילדות בקרב רבים. מחלה זו מתחילה בילדות ממשיכה לבגרות ונחשבת...
קרא עוד »
יול 12, 2017