תרגילי עיניים לעין עצלה

טיפול בעין עצלה

עם השנים פותחו תרגילים שונים עבור אנשים שמתמודדים עם עיניים עצלות. על פי הנתונים, קרוב ל-5 אחוז מהאוכלוסייה מתמודדים עם עין עצלה, תוצאה של פזילה וחוסר יכולת או רצון של המוח לקלוט תשדורות מהעין.

על מנת להתמודד עם הבעיה, כאמור, פותחו תרגילים שונים שמטרתם לאמן את המוח לעבוד עם העין וכן לאפשר לעין לראות בצורה סדירה. חשוב לומר, שמלבד אותם תרגילים, אנחנו יכולים למצוא קלים שונים כיצד להתמודד עם הבעיה, למשל שימוש במחשב, סרטונים, משקפיים מתאימות, טיפות עיניים ועוד.

במאמר זה נציג מספר תרגולים כיצד להתמודד ולטפל בעין עצלה, מתוך כוונה לאפשר למי שמתמודד עם בעיה זו להתרגל ולעבוד עם שתי העיניים. צריך לזכור, אם עובדים עם שתי העיניים, אז לא צריך לאמץ עין אחת יותר ובכך למעשה שומרים על שתיהן.

תרגילים לעיניים עצלות

תרגיל אחד הוא לשבת בחדר חשוך, מכסים את העין החזקה, מדליקים את מסך המחשב ומחליפים תמונות . צריך לשבת במרחק של מטר וחצי מהמחשב על מנת שהעין תוכל להתמקד בתמונה. כך מאמצים את העין ומאפשרים לה לראות היטב את האובייקטיבים שמופיעים על המסך.

תרגיל אחד, הוא לכסות את העין הטובה למשך זמן ולהשתמש רק בעין העצלה, כך מאלצים את המוח לעבוד איתה. ההנחה היא, שעין הופכת עצלה כי המוח מסרב לעבוד איתה וזה יוצר את מהות הבעיה.

תרגיל שלישי, הזלפת טיפות עיניים אל העין הטובה, מרחיבים את האישון שלה, ובכך מונעים ממנה להתמקד באלמנטים מסוימים. בצורה כזו העין העצלה היא זו שחייבת להתמקד באלמנטים בשביל לראות אותם היטב.

חשוב לציין, תרגילי עיניים ובפרט תרגילים שמיועדים לשיפור ראייה של עין עצלה, חייבים להתבצע בהשגחת מומחים, כלומר רופאי עיניים ויתרה מזו, רק אחרי אבחון הבעיה והסכמה שאכן התרגילים יכולים להביא לפתרונה.

אם מבצעים את התרגילים בלי קשר לבעיה ובלי השגחה, הרי שעלולים לגרום נזק גדול יותר לעין, וכן לגרום נזק לעין השנייה. לכן מוטב שלא לעשות כך, אלא לבצע את התרגילים על פי הנחיות ובהשגחה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכונת שטיפה מומלצת: החברות המובילות ביותר 
מכונות שטיפה ביתיות ועסקיות הפכו פופולאריות יותר ויותר בשנים האחרונות. הסיבה פשוטה למדי: הם קלים...
קרא עוד »
יול 17, 2022
הכריכים המושלמים לאירוע בר המצווה של הבן
אתם חושבים  איזו בר מצווה תוכלו לעשות לבן שלכם שהגיע למצוות בשעה טובה? אם כך, כדאי לזכור שהאפשרות של...
קרא עוד »
פבר 22, 2015
שיש למטבחים
כשאנחנו בונים מטבח בבית חדש או משפצים מטבח ישן בבית קיים, יש כמה נקודות אחיזה לתהליך אותו אנחנו...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017