דרכון אירופאי למגורשי ספרד

גירוש ספרד הוא בין הסיפורים שעוברים במשפחות מדור לדור. לא מעט יהודים גורשו מספרד, ולאחר מכן מפורטוגל בשל צו אכזרי שהכריח את כולם להמיר את דתם או שמא יגורשו לאלתר.  

כיום, לא מעט ישראלים, צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל, זכאים להוציא דרכון פורטוגלי, שהוא למעשה דרכון אירופאי, המעניק מגוון רחב של יתרונות. ריכזנו בעבורכם את כל המידע החיוני אודות התהליך.


כיצד אפשר להוציא דרכון אירופאי בקלות?

לפני שנסביר אודות תהליך הוצאת הדרכון, חשוב שתדעו מה משמעותו של דרכון אירופאי. לפני מספר שנים פורסם כי צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל, יוכלו לקבל אזרחות אירופאית, כשבין היתר פורסמה גם רשימה שמות משפחה. שמות כמו עזיאל, כהן, בן חיים, ועוד הם כאלה שצוינו ברשימה שפורסמה בישראל, תוך שהמדינות נקבו בלא מעט שמות משפחה פופולאריים של ישראלים אשר יכולים להגיש בקשה לאזרחות ודרכון אירופאי. אם לא מצאתם את שם משפחתם ברשימה, אבל אתם מכירים את סיפור גירוש ספרד לעומק (ויודעים שמשפחתם הייתה בין המגורשים) – אל תאבדו תקווה. יש שמות משפחה שלא מופיעים ברשימה מאחר ששונו או עוברתו, ולכן כדאי להגיש את הבקשה בכל מקרה.

קבלת דרכון פורטוגלי, מעניקה למעשה אזרחות פורטוגלית הטומנת בחובה מגוון רחב של זכויות: לימודים גבוהים באירופה, רכישת נדל"ן, לעבוד באופן חוקי, לטייל בכל מדינות האיחוד האירופי ועוד. היתרונות הללו יסייעו לכם ללמוד מקצועות נחשקים בחו"ל, ואף לפתח מערכות יחסים עסקיות ואפילו לעסוק בתחום הנדל"ן. נוסף לכך, מי שיוציא דרכון אירופאי יוכל להכנס אל ארצות הברית ללא צורך בוויזה – מה שמהווה יתרון עצום!


תהליך הוצאת דרכון אירופאי

תהליך להוצאת הדרכון האירופאי הוא תהליך שעשוי לקחת לא מעט זמן, ועל כן חשוב להיערך לכך בהתאם. כדי להתחיל בתהליך, מומלץ לפנות אל עורך דין במתמחה בכך. כיום כמעט ולא ניתן להוציא דרכון פורטוגלי באופן עצמאי, מה גם שזה מייקר באופן ניכר את עלויות הדרכון. עורך הדין סייע לכם בכל התהליך וילווה אתכם עד לקבלת הדרכון הנחשק. חשוב לדעת שהבקשה שלכם תוגש לקהילה היהודית בפורטוגל, ולצד הבקשה יש לצרף מסמכים שונים. בין היתר יש לצרף תעודת לידה דו לשונית, אילן יוחסין שמוכיח את היותכם צאצאים למגורשי ספרד ועוד. את המחקר הגנאלוגי (אילן יוחסין) אין צורך לבצע בעצמכם, אם כי ישנם אנשים מומחים שיעשו זאת בעבורכם.

יתרה מזאת, על המסמכים יש להחתים נוטריון המומחה בהגשת בקשות לדרכון אירופאי. כמובן שאם תעברו את התהליך בליווי עורך דין, יהיה מי שיסייע לכם בהשגת המסמכים והחתמתם.

לסיכום, הוצאת דרכון פורטוגלי מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של זכויות, כשיש להתחיל בתהליך באופן נכון ולהיעזר בעורך דין. בהצלחה!

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חקירת מצח – מה זה אומר ומה ההשלכות?
חקירה במצ''ח, משמע: במשטרה צבאית חוקרת יכולה להיות בלתי נעימה ממש כמו חקירה במשטרת ישראל. חיילים...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
משכנתא מיחזור – מה זאת אומרת למחזר משכנתא?
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. אתם מחליטים לרכוש דירה בשלב מסוים בחייכם. אתם נוטלים משכנתא לשם כך,...
קרא עוד »
אוק 17, 2018
להקות אירועים
להקות אירועים הן טרנד חדש בתעשיית המוזיקה. הם קבוצות של אנשים מוכשרים, המופיעים באירועים ומסיבות....
קרא עוד »
דצמ 11, 2022