האם המזון של הכלב שלך עושה אותו חולה

וטרינר
וטרינר

הכלב שלכם לא אוכל?

כבעל חיית מחמד, אתה מנסה לעשות כמיטב יכולתך למען הכלב שלך שאתה כל כך אוהב. חלק מהדאגה להם הוא לתת להם תזונה בריאה ומזינה כמובן. למרבה הצער, אם לא נזהרים אתם יכולים להאכיל את מה שאתם מאמינים וחושבים שהוא אוכל באיכות טובה ורק אחר כך לגלות שהכלב שלכםגורם למחלות לכלב שלכם.

האכלה מוגזמת, מזון עם חומרים שלא מזינים מספיק, ומזונות מזוהמים מהווים את הגורמים השכיחים ביותר למחלות הקשורות למזון אצל כלבים.

 להלן מידע נוסף על האשמים האלה והאחרים:

שינויים פתאומיים באוכל– שינוי תזונה של כלבך במהירות יכול לגרום לשינויים בפלורת העיכול (חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים) הגורמים לרוב לשלשול ולעיתים גם להקאות אצל כלבים. במקרה זה לא המזון עצמו הוא הגורם לבעיה אלא השינוי הפתאומי וחוסר ההתאמה של גופו של הכלב למזון החדש. יש דרך טובה ביותר לשנות אוכל של חיית מחמד, והמפתח הוא לעשות זאת לאט לאט. ניתן להתייעץ עם וטרינר.

התחילו עם ערבוב של כמות קטנה מהאוכל החדש עם האוכל המקורי. במשך מספר ימים, הגדל בהדרגה את האחוזים של האוכל החדש עד שתאכיל כמעט את כל המזון החדש ואז בצע את המעבר הסופי. לדוגמה, ביום הראשון אתה יכול להאכיל 90% מזון מקורי ו 10% אוכל חדש. האוכל של היום השני עשוי להיות 80% מקורי ו 20% אוכל חדש. זה אידיאלי להמשיך זה במשך 3 עד 4 ימים ואולי אפילו יותר במידת הצורך. אם כלבך מתחיל להראות סימנים של קלקול קיבה או סלידה ממזון בתקופה זו, צמצם את אחוז המזון החדש והיה עם אוזן קשבת לצרכי כלבך.

הרעלת מלמין. זהו חומר נפוץ המשמש כחומר דשן וייצור פלסטיקה כמו כלי מטבח ומשטחי לוח לבן. משנת 2006 עד 2007 נמצא מלמין במזונות לחיות מחמד שנזכרו מתפריט מזונות כמו גם בשוקולד ונוסחה לתינוקות. מלמין מזוהם מזון לחיות מחמד דרך קמח חיטה והביא לאי ספיקת כליות שהשפיעה על מאות חיות המחמד.

קראו גם על: סירוס כלבים

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסטרטגיות למניעת גניבת עובדים במקום העבודה
גניבת עובדים מהווה דאגה משמעותית לעסקים בכל הגדלים, המובילה להפסדים כספיים, לפגיעה במוניטין ולסביבת...
קרא עוד »
דצמ 06, 2023
דיקור סיני בנס ציונה – צריך לדעת למי לפנות
אם אתם חושבים להשיג לעצמכם טיפול של ש דיקור סיני בנס ציונה אז יהיה נכון מצדכם לוודא כי אתם פועלים...
קרא עוד »
פבר 07, 2022
חשיפת התוכנית של הגנרטור: מדריך המומחים שלך לקבלת החלטה מושכלת
בעולם העכשווי, גנרטורים עומדים כמגדלור של חוסן, המבטיחים אספקת חשמל רציפה גם מול שיבושים בלתי צפויים....
קרא עוד »
ספט 27, 2023