מה משמעות הביטוי 'אי התאמה לנהיגה בטוחה' של המרב"ד

אי התאמה לנהיגה בטוחה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הוא הגוף הרפואי שבכוחו לתת חוות דעת רפואית מוסמכת למשרד הרישוי, בגין כשירותו של אדם כזה או אחר לנהיגה. כל אדם אשר נמצא לא כשיר לנהיגה בשל תרופות קבועות שהוא נוטל, בעיות רפואיות פיזיות או נפשיות, יכול להישלח על ידי משרד הרישוי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בטרם הוא מוציא רישיון או לאחר שכבר יש לו רישיון, על מנת שהמכון יקבע האם הוא כשיר או בלי כשיר לנהיגה בטוחה. במידה והמכון החליט כי האדם איננו כשיר באופן זמני או קבוע, הרי שמשרד הרישוי ישלול את רישיונו של האדם לפרק זמן כלשהו שיקבע או לצמיתות.

כיצד קובע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים את כשירותו של אדם לנהיגה

כאמור, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הינו גוף רפואי אשר מטרתו היא להעניק חוות דעת רפואית בנודע למצבו הפיזי או הנפשי של האדם, על מנת לסייע למכון הרישוי לקבוע האם אותו האדם כשיר לנהיגה בטוחה על הכביש או לאו. האדם המגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יאלץ לעבור בוועדה המכילה רופאים שונים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע נוספים הרלוונטיים לצורך תהליך האבחנה. אותם אנשי מקצוע מתחום הרפואה יבחנו את מצבו של האדם ולאחר מכן, יקבלו יחד החלטה לגבי היכולת של האדם לנהוג. לעיתים הועדה תגיע להחלטה שהאדם כשיר לנהיגה ולכן הרישיון שלו ימשיך להיות בתוקף או שהוא יוכל לגשת לתהליך הוצאת רישיון נהיגה במידה ועדיין לא הוציא רישיון ולעיתים, הועדה תגיע להחלטה הקרויה: אי התאמה לנגיעה בטוחה. משמעותו של הביטוי הוא שמצבו הרפואי הפיזי או הנפשי של האדם הנבחן, איננו מאפשר לו לנהוג בבטחה על הכביש והוא עלול לסכן את עצמו ואת הנהגים האחרים והולכי הרגל.

אי התאמה לנהיגה בטוחה

מדוע חשוב להיעזר בעו"ד תעבורה לוועדה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אם זומנתם לוועדה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אשר בכוחה לקבוע את עתיד רישיון הנהיגה שלכם, הרי שחשוב מאוד שלא תגיעו אל הועדה הזו לבד, אלא שתגיעו יחד עם עורך דין מנוסה, מקצועי וותיק בתחום זה. עורך דין מעין זה יוכל לייצג אתכם היטב אל מול הועדה ובמקרה הצורך, אך להגיש ערעור בנוגע להחלטה של הועדה אשר אומרת שהאדם לא כשיר לנהיגה בטוחה על הכביש.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים צלם חתונות
מה יכול להיות יותר משמח מההבנה שאתם באמת ובתמים רוצים לבלות את החיים שלכם ביחד? שיש מישהו שאתם אוהבים,...
קרא עוד »
נוב 01, 2017
מטבחי חוץ – פינוק צעד מחוץ לבית
חושבים לעשות מטבח בגינה או במרפסת שלכם? כדאי שתשקלו היטב את הצעדים שלכם. מדובר בבחירה שיכולה לשנות...
קרא עוד »
מאי 10, 2021
מגשי אירוח בבני ברק
אירוע טוב הוא אירוע שכל אדם שהיה נוכח בו, התרשם מהפן הקולינרי וחווה חוויה קולינרית עשירה, טעימה...
קרא עוד »
מאי 23, 2018