עו"ד לשון הרע

עו"ד לשון הרע

אמירות לשון הרע על פי החוק הן אמירות שונות ומכפישות שנאמרות במגוון סיטואציות ציבוריות בדרך כלל כאשר כל מקרה מטופל בגופו ונחקר על ידי המשטרה או בית המשפט.

חוק לשון הרע מתמקד בפגיעה בשם הטוב של אדם תוך מיגור פרסום שגורם בדרך כלל נזק לאדם ששמו הוכפש. אמירות פוגעניות על פי החוק יכולות להתפרסם באינטרנט כמו למשל ברשת החברתיות או שהן מפורסמת ברבים כמו באמצעות פרסום בדפוס או אמירה מול קהל רב ושאר הצהרות פומביות שיכולות לפגוע בשמם של אנשים.

לעיתים הכפשה יכולה להתרחש בפרסום תמונה כלשהי שיכולה לגרום לנזק, או פרסום פוסט מבייש וכולי, אבל חשוב לדעת כי לא מדובר בחילופי דברים בין שני אנשים אלא בחשיפה פומבית המכוונת לגרימת נזק או כזאת שהתקיימה ברשלנות כמו למשל על ידי גוף תקשורת כזה או אחר.

מי שמגיש תביעת לשון הרע באמצעות עו"ד לשון הרע רוצה בדרך כלל לקבל פיצויים על נזקים שנגרמו בשל פגיעה מכוונת או רשלנית כאשר בית המשפט בישראל בוחן כל מקרה לגופו ובודק האם הפרסום גרם לנזק? האם הוא היה פוגעני כמו גזעני? או כזה שמתייחס לנטייה מינית למקצועיות של אדם בתחום מסוים כמו למיניות האדם? וכולי.

חוק לשון הרע ואמצעי פרסום

חשוב לדעת שתביעת לשון הרע היא כזאת שבוחנים גם על פי האמצעי שבו פורסמה האמירה או ההכפשה. מרבית התביעות שבגינן יפסק כי ישנה פגיעה בשם הטוב יהיו כאלה שפורסומו בתקשורת או ברבים, כמו למשל ברשתות החברתיות. חוק זה אינו 'שחור ולבן' והוא נוגע למסוריות של האדם ולעומק הפגיעה של מי שנפגע, הוכפש או נחשף בצורה לא חוקית ברבים – מה שפגע בו נפשית או כלכלית.

אם אתם רוצים לקבל ייעוץ לגבי תביעת לשון הרע – בין אם אתם התובעים או הנתבעים –  חשוב לפנות אל עו"ד לשון הרע ולבדוק עמו כיצד תוכלו להתנהל במקרה שבו אתם נמצאים על הצד הטוב ביותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים מגבת רחצה
כל אדם אוהב להקפיד על ניקיון גופו ולשמור על היגיינה. בנוסף על כך ששמירה על ניקיון מאפשרת לנו לכבד את...
קרא עוד »
אוג 15, 2021
גירושין בשיתוף פעולה – למה זה כדאי?
האם גם אתם נמצאים על סף תקופה של גירושין? אין לכם מה לחשוש יותר מידי, אלא רק לוודא שאתם בוחרים לעשות את...
קרא עוד »
אוג 10, 2017
מסעדות באילת – לאכול טוב בחופש
כאשר אנחנו יוצאים לחופש ביחד עם החברים הכי טובים שלנו אנחנו רוצים ליהנות מארוחה טובה. אוכל טוב הוא...
קרא עוד »
פבר 21, 2017