אילוף כלבים מסוכנים

אילוף כלבים מסוכנים
אילוף כלבים מסוכנים

אילוף כלבים זה לא סיפור פשוט כלל וכלל. האילוף דורש הרבה מאוד סבלנות, הרבה השקעה, עקביות לאורך כל הדרך ורק לאחר עבודה קשה ומאומצת שאורכת הרבה זמן, אפשר להתחיל לצפות לתוצאות.

אז כל זה נכון בכל מה שקשור לכלב רגיל שהוא לא כלב מסוכן או כלב תוקפני במיוחד.

האילוף של כלב מסוכן זה כבר סיפור אחר לגמרי. הרבה יותר מסובך לאלף כלב מסוכן ולהוביל לכך שהוא יבין הוראות ויבצע א כל הפקודות שפוקדים עליו.

כלב החלטי ומסוכן

ישנם הכלבים שהם מאוד החלטיים והם גם תוקפניים כלפי בעלי חיים אחרים או אפילו כלפי אנשים. הם עלולים לתקוף עוברי אורח או לפגוע ברהיטים שבבית. את הכלבים הללו חייבים לאלף בצורה המתאימה להם על מנת שהאילוף אכן יהיה אפקטיבי ויעיל.

כל מי שמגדל כלב מסוכן, חשוב שילמד איך וכיצד לאלף אותו בצורה הנכונה על מנת שהוא יוכל לצלוח את האילוף בצורה הנכונה ולהגיע למצב שאפשר יהיה לצאת אתו בין אנשים והוא לא יפגע באף אחד והוא גם לא יפגע ברהיטים שנמצאים בבית וכדומה.

חיזוקים חיוביים

עד לא מזמן, ידענו כי אילוף כלבים אמור לכלול הפחדות, עונשים, דוקרנים או משיכה בקולר. היום אנחנו יודעים כי הכלב יגיב הרבה יותר טוב לאילוף אם הוא ייעשה על ידי חיזוקים חיוביים.

כיום מובן כי באמצעות חיזוקים חיוביים אפשר להשיג הרבה יותר ולהגיע לתוצאות מרשימות במיוחד מבחינת האילוף של הכלב המסוכן.

עם הזמן הכלב ילמד כי אם הוא מתנהג בניחוחות, הוא מסוגל לקבל את ממבוקשו הרבה יותר בקלות מאשר במקרים אשר בהם הוא פועל בכוחנות או באלימות. כך לדוגמא אם הוא ידע שאם הוא רוצה לפגוש כלב מסוים בטיול, הוא אמור להלך בניחותא לצד בעליו ולא למשוך ולהוציא לו את היד, או אז הוא אכן יזכה לפגוש את הכלב הרצוי, הרי שעם הזמן הוא אכן יקלוט שזוהי הדרך להשיג את האובייקט הרצוי.

כלבים מסוכנים הם לא פעם כלבים חכמים במיוחד, יציבים, חזקים וזריזים. אם רק נאלף אותם בחכמה נוכל ליהנות מהתכונות הטובות שלהם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי בתים שקיבלתם בירושה
קיבלתם לידיכם דירת מגורים בירושה? הדירה במצב תחזוקתי ירוד ואתם מעוניינים לפנות משטחה את תכולתה? זה...
קרא עוד »
מאי 24, 2017
איפה אפשר לעשות קורס קייט סרפינג באזור נתניה?
אם אתם חובבי ספורט אקסטרים ואוהבים את השילוב של פעילות ספורטיבית וים, וודאי יצא לכם להיכנס לתחום...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
איזה סוג שיש למטבח חוץ הכי מומלץ?
מטבח חוץ נעשה שימושי ופופולארי יותר בשנים האחרונות. אנשים רבים מעוניינים לשדרג את החצר או המרפסת...
קרא עוד »
אוג 12, 2021