עו"ד פלילי לליווי מקרים בהם קטינים מעורבים בסחר בסמים

קטינים (שבהם מתחת לגיל 18) ייוצגו על ידי עו"ד פלילי וישפטו בגין ביצוע או מעורבות בעבירות פליליות בבתי משפט לנוער. כאמור,  לפי הגדרה, קטין נחשב  כמי שעדיין לא מלאו לו 18 שנים.

במידה וקטין ביצע עבירה פלילית או היה מעורב בביצוע עבירה שכזו יש לפנות לקבלת עזרה וליווי מעו"ד פלילי. בכל מקרה בו קטין אשר ביצע או היה מעורב בעבירה פלילית ומגיע לבית משפט, ישנם מספר עקרונות מנחים לניהול ההליך המשפטי בהתאם לעובדה שמדובר על צעירים שאינם נחשבים כבגירים. העיקרון החשוב ביותר הוא שבבית משפט לנוער השיקול הנוגע לשיקום הנער או הנערה מקבלים קדימות ועדיפות בקביעה המשפטי על פני ענישה או הרתעה, כפי שיקרה במשפט של אדם מבוגר וזהו הכיוון אליו עורך דין פלילי חותר בטיפולו בתיק.

אופי ההליך המשפטי במקרה של קטינים שהיו מעורבים בסחר בסמים

לא משנה מהי חומרת העבירה, כאשר מדובר בקטין שיקול של שיקום יתפסו את מקומם של שיקולי ענישה. הסיבה שהובילה את הקטין להגיע לסחר בסמים תיבדק לעומק תיבחן לעומק, כמו כן ייבחן הרקע למעורבות בעבירה או לביצועה בפועל.  בנוסף לכך, תיבדק אישיותו של הקטין הנאשם על ידי קצין מבחן שיהיה מעורב בהליך המשפטי עוד מתחילת הדרך.

נושא ענישת קטינים הנו מסועף ומורכב וישנם מספר דרכים לטפל במקרים בהם קטינים נמצאים מעורבים בעבירות פליליות. דבר ראשון ייבדק המקרה בו הקטין מעורב על ידי שירות המבחן.  אם יוחלט כי הקטין או הקטינה יחלו בתהליך רציני של שיקום, הסבירות כי התיק נגדו ייסגר באי הרשעה, עולה. שופטים אינם ממהרים לפסוק ריצוי מאסר בפועל בעבירות כדוגמת סחר בסמים, במידה והם סבורים כי קיים פוטנציאל שיקומי גבוה.

עבודתו של עורך דין פלילי במקרים של קטינים המעורבים בסחר בסמים

ישנה חשיבות רבה לעבודתו של עו"ד פלילי במקרים בהם קטינים מעורבים בסחר בסמים. למשל, פעמים רבות קטינים לא עוסקים בפועל סחר בסמים אלא עובדים בעבור סוחרי סמים, זו שיטה שסוחרי סמים נוקטים בה על מנת שרשויות החוק והאכיפה לא יוכלו להגיע אליהם.  במקרים שכאלה יצטרך עו"ד פלילי לעלות על העניין במהלך חקירת הקטין וגילוי זה ייטיב מאוד עם הקטין הנאשם במהלך ההליך המשפטי. כמו כן, סביר להניח כי עורך דין פלילי מנוסה אשר מבין בייצוג קטינים, ויפנה אותו לטיפול ולשיקום באופן מידי, וכפי שנכתב קודם לכן, זהו צעד שסביר מאוד כי ישנה את פני ההליך המשפטי לטובת הקטין הנאשם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נרסיסו פודרה – במה מדובר?
אבקת נרסיסו פודרה היא מוצר ייחודי וטבעי העשוי מקליפת הקרקע של עץ הנרקיסו. זה שימש במשך מאות שנים...
קרא עוד »
מרץ 13, 2023
רחפן עם מצלמה מקצועי – הלהיט המודרני
היום לא ניתן כמעט למצוא ילדים שמסתפקים בצעצועים פשוטים, אלא כולם רוצים את החידוש הטכנולוגי הבא. רחפן...
קרא עוד »
ספט 23, 2017
סודות הספות נחשפו: חשיפת הבלתי נאמר בתחזוקת הריפוד
בתחום תחזוקת הבית טמונה קטגוריה שלעתים קרובות ממעיטים בה בחשיבותה: טיפול קפדני וניקוי ספות וריפודים....
קרא עוד »
ספט 25, 2023