גביית מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי

גביית מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי

חוק המזונות זהו חוק אשר מטרתו היא לסייע לאישה ולילדים שלה שהם תושבי ישראל ויש בידיהם פסק דין לתשלומי מזונות והחייב אינו משלם להם את התשלומים המגיעים להם.

למעשה משלם המוסד לביטוח לאומי את התשלום החודשי לאדם אשר זכאי לתשלומי מזונות ובמקביל הוא גובה את הסכום אשר לו התחייב החייב בפסק הדין למזונות. למעשה  משלם המוסד לביטוח לאומי את הסכום אשר הוא נקבע בפסק הדין למזונות או את הסכום אשר נקבע על פי התקנות. על פי רוב יהיה זה הסכום הנמוך מבין השניים. אך אם המוסד לביטוח לאומי שילם סכום מסוים ואחר כך החייב שילם למוסד לביטוח לאומי סכום שהוא גבוה מאותו סכום שנגבה, הרי שהאישה וילדיה יקבלו את ההפרש שיתקבל.

אך במקרים אשר בהם הסכום שנכתב בפסק הדין הינו נמוך מהסכום המובא בתקנות, או אז ישנם מקרים אשר בהם המוסד לביטוח לאומי יאפשר את השלמת ההכנסה באמצעות תשלום של הבטחת הכנסה.

ישנם דרכים לבדוק את הזכאות ולממש את הזכויות המגיעות  לגרושה ולילדיה על פי חוק, בנוגע לנושא גביית מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי.

נעזרים בעורך דין

לא תמיד מדובר בעניינים שהם כל כך קלים ופשוטים. במקרים רבים הדברים מסתבכים והאישה וכך גם ילדיה לא באמת מקבלים את מה שמגיע להם. במקרים מן הסוג הזה, חשוב מאוד לדעת כי לא מי שחזק הוא זה שאמור לנצח וידו תהיה על העליונה. ישנם חוקים וישנן הטבות והאישה וילדיה אמורים ליהנות מהם. אין כל סיבה שהם יוותרו על הזכויות אשר מגיעות להם ובעזרת עורך דין מקצועי אשר ידע איך וכיצד לנהל את העניינים אפשר יהיה להגיע למיצוי מלא של כל הזכויות.

בוחרים עורך דין מומחה

יש היום כל כך הרבה עורכי דין בכל תחום עד שממש קשה לבחור את עורך הדין אשר עליו אפשר יהיה לסמוך כי הוא ייתן את המענה המושלם.

אז בדיוק לשם כך חשוב לברר היטב בקרב לקוחות אחרים ולשמוע מהם מה דעתם ומהי ההתרשמות שלהם מהמקצועיות של עורך דין גירושין ביחס לטיפול שהם מקבלים ממנו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לקבל מה שמגיע לכם: ייעוץ עו"ד במקרה של נזקי גוף
רק מי שנפצע יודע כמה שלמות הגוף היא דבר חשוב ומשמעותי לחייו. אין ספק כי כל פגיעה גופנית היא דבר איום...
קרא עוד »
מאי 10, 2018
יוצאים ‏מהשיגרה ‏ונוסעים ‏לספא ‏זוגי ‏מפנק
במשך תקופה ארוכה אתם מבטיחים לעצמכם כי הפעם לא תוותרו ותקחו פסק זמן מהשגרה העמוסה והלוחצת בכדי לעשות...
קרא עוד »
יול 23, 2016
איך למצוא באינטרנט דילים להפלגות נופש בים התיכון?
אין ספק כי האינטרנט הוא מאגר המידע הגדול ביותר בעולם, וניתן למצוא בו כל דבר שמחפשים בקלות רבה מאוד....
קרא עוד »
מאי 28, 2018