סגירת תיק משטרתי – איך עושים את זה

סגירת תיק משטרתי

אנשים רבים מוצאים את עצמם נחקרים במשטרה מסיבה כזו או אחרת. בחלק מהמקרים העניין מתקדם הלאה ומוגש נגדם כתב אישום, במקרים אחרים לעומת זאת, התיק נסגר מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור. בכל מקרה, כדאי לדעת כי במקרים כאלו נפתח לכם תיק במשטרה, דבר שיכול לפגוע בקריירה המקצועית שלכם. רישום פלילי יכול למנוע מכם להוציא רישיון עורך דין, לקבל ויזה לחו"ל ועוד מגוון רחב של תחומים נוספים, אשר יכולים להיפגע כתוצאה מכך. לכן כל מנת למחוק את ה"כתם" הזה, יש צורך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום. רק עורך דין פלילי מקצועי ומיומן, אשר מכיר את התחום ויודע כיצד לפעול וכיצד להתנהל בצורה היעילה ביותר, יוכל לסייע לכם להיפטר אחת ולתמיד מהרישום הפלילי.

סגירת תיק משטרתי

סגירת תיק משטרתי – כל הדרכים לעשות זאת נכון

אחת הדרכים הפשוטות ביותר, היא כמובן לפנות לרשות החוקרת ולבקש את סגירת התיק, בטרם הוגש כתב אישום. ניתן לעשות זאת רק לאחר סיום החקירה במשטרה. הפנייה אמורה לכלול את כל השתלשלות העניינים אשר הביאה לפתיחת התיק, וכמובן כל הנסיבות האישיות הרלוונטיות. המטרה היא לא רק לסגור את התיק אלא גם למנוע הגשת כתב אישום. יש לבקש מהמשטרה לסגור את התיק מפאת חוסר עניין לציבור או לחילופין, היעדר בראיות מספיקות. ניתן לפעול בצורה הזאת, במידה וטענתם לאורך כל החקירה לחפותכם והכחשתם את ביצוע העבירה.

אופציה נוספת שיכולה לעבוד לצורך סגירת תיק משטרתי, היא הסדר מותנה. מדובר על מצב שבו אתם מודים בביצוע העבירה ואתם מחויבים לבצע את הפעולות השונות המפורטות בהסדר. בדרך כלל, מדובר על תשלום קנס כספי, התחייבות לאי ביצוע של עבירות נוספות בעתיד וכדומה. כל עוד תקיימו את ההסדר, התיק ייסגר ולא יהיה לכם רישום פלילי. אך במידה ותפרו את ההסדר, יוגש נגדכם כתב אישום. אופציה זו מתאימה בעיקר במצבים בהם קיימות נסיבות אישיות מיוחדות, כגון גיל צעיר, שיתוף פעולה עם המשטרה, נסיבות חיים קשות וכדומה. אופציה זו מתאימה מאוד למקרים בהם החלק שלכם בביצוע העבירה היה זניח או שעבר זמן רב מאז המקרה וניתן לעשות זאת בעזרת עורך דין פלילי ברמת גן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באילו מקרים כדאי לשלוח פרחים?
החיים שלנו כ"כ מעניינים בגלל שהם מורכבים מהמון רגעים של אושר ושמחה ולצידם הרבה מאוד רגעים של עצב. אמנם...
קרא עוד »
דצמ 05, 2018
שעונים חכמים – ככה מייעלים את האימון
הדרך לייעל את האימון שלכם קלה מתמיד. זה הזמן להכיר את חמשת הדרכים שבהן שעונים חכמים יהפכו את אימוני...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
שימורים לכלבים
סוגי המזון המרובים לכלבים מבלבלים את רוב בעלי הכלבים. קשה היום להחליט איזה מזון לבחור? באיזה תקציב?...
קרא עוד »
אוק 12, 2019