סוכה בזול – להגשים את המצווה של החג

חג סוכות קרב ובא, ועמו מגיעה מצווה גדולה של ישיבה בסוכה, אך האם כל עם ישראל כבר רכש סוכה שתשתמש אותו ואת בני המשפחה? שתשמש אותו להכנסת אורחים? אנשים רבים בעבר לא יכלו לרכוש סוכה בשל מגבלה כלכלית, אך כיום המצב שונה, סוכה היא נגישה הרבה יותר מאשר פעם, סוכה בזול שהיא גם סוכה כשרה וגם מתאימה לכל כיס.

מהי המצווה העיקרית בחג?

המצווה העיקרית בחג היא השהייה בסוכה. מצווה זו אומרת לנו להיות בסוכה שבעה ימים לזכר הסוכות שבהם ישבו בני ישראל כאשר הם הלכו במדבר. בגמרא ישנה מחלוקת שבני ישראל היו מוקפים בענני כבוד מ-4 כיוונים, ולזכר כך שמים סוכה עם 4 קירות.

מהו זמן השהייה בסוכה?

הלינה בסוכה חלה על הגבר. בערב ארוחת החג נמצאים בסוכה ואוכלים את סעודת החג, אשר חייבת לכלול לחם. בשאר הארוחה לא חייבים לאכול לחם, אך כל ארוחה שכוללת לחם, תהיה אך ורק בסוכה. הזמן השני הוא הלינה בסוכה בשעות הלילה. האדם לא מחויב לישון בסוכה ב-3 מקרים:

  • גשם – הרי שאין שום סיבה לאדם לסבול, חשוב להדגיש גם שאין הבדל בין סוכה בזול לסוכה יקרה יותר.
  • ריח רע – האפשרות היא להעביר ניקיון, אך לא תמיד הריח הוא בשליטתנו, ולכן בכדי שלא יהיה מצב שאין שמחה בחג, אפשר לעבור לבית
  • צער של ההורים או האישה – ברגע שאחד משני הדברים הללו קורה, רשאי הגבר לחזור לביתו.

מדוע ישנים בסוכה?

המצווה יכלה להגיד ללון מחוץ לבית במקום מסודר עם אירוח יפה, מדוע דווקא בסוכה? הרי שאם היינו לנים במקום כזה לנצח, המחשבה שלנו הייתה עצובה. אם לחשוב לעומק, אז גם השהיה בעולם לנצח יכולה לצער אותנו מאוד, ולכן הסוכה היא משמשת אותנו במזכרת, שהכול בעולם הוא זמני, אפילו שאנחנו נמצאים פה ברגעים אלה, ואין טעם לפחד, הרי שהעולם הבא הוא נצחי והוא טוב יותר.

אנשים רבים לא זכו ליהנות מהמצווה הזאת מהמון סיבות למשך המון שנים. כיום, כאשר הנגישות לסוכות היא הרבה יותר גדולה מפעם, במיוחד שתוכלו למצוא סוכה בזול, תשנו בה בחיוך, תגידו תודה על ההזדמנות שניתנה לכם, ותבלו את החג בחיוך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות וחסרונות בלידת בית
משחר ההיסטוריה נשים ילדו בביתן וברחבי תבל אף היום קיימות נשים אשר לידה בביתן היא האופציה הכי מיטבית....
קרא עוד »
פבר 06, 2020
המומחיות הגינקולוגית של המרפאות הפרטיות: 8 תובנות חיוניות
מתלבטים לגבי הטיפולים הגינקולוגיים של קליינקה לנשים? בוא נגיד, זה יותר ממרפאה? זה חבל הצלה לבריאות...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
איך בוחרים כיורים למטבח
כיורי מטבח הם סוג של כיור בצורת קערה גדולה ועמוקה שניתן למצוא במטבח. הם משמשים בדרך כלל לשטיפת כלים,...
קרא עוד »
אוג 21, 2022